На Житомирщині ще одна релігійна громада вирішила перейти до ПЦУ

Оновлюється

Жителі села Карвинівка Житомирського району вирішили всією релігійною громадою перейти до Православної церкви України. Таке рішення ухвалили під час зборів громади 27 січня.

За словами місцевої жительки Наталії Галанзовської, на збори громади прийшли близько ста людей. Переходити до громади ПЦУ вирішили, бо не хочуть ходити до російської церкви на другому році повномасштабного вторгнення.

Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

"У нас досі Українська православна церква московського патріархату. Ми знаємо, у який час живемо: на дворі війна. Наші односельчани гинуть, повертаються додому на щиті. Я думаю це питання не те, щоб назріло, воно мало бути вирішено ще вчора. Церква має змінити свою приналежність. Ми живемо в Україні. Ми є українцями, і церква наша має бути теж українською", — розповіла Наталя Галанзовська.

Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Інша жителька села Марія Ткачук сказала, що більшість жителів громади місцеву церкву московського патріархату не відвідують з початку вторгнення РФ. Під час Водохреща, наприклад, службу проводили на подвір'ї сільської ради. У самій церкві, за словами жінки, воду освячували не більше десяти людей.

Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

"Дуже мало людей у ту церкву ходить. Ну, максимум десь до десятка. Більшість людей їздять у інші церкви або ж взагалі воліють краще залишатися вдома, анід туди йти", — говорить Марія Ткачук.

Рішення про перехід до ПЦУ під час зборів ухвалили одноголосно. Після цього ініціативна група займатиметься документальним оформленням переходу. Зустрітись із священником Московського патріархату у людей не вийшло, — розповіла місцева жителька Ліна Фіщук.

Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

"Ми взагалі батюшку не бачимо. Він не з’являється, не показується. У нього постійно якісь поважні причини. Взагалі таке враження, що він від нас переховується. Як можна йти у ту московську церкву? У мене племінники воювали, отримали поранення, брата двоюрідного вбили. Ми живемо в Україні. Навіщо нам ця церква російська?", — каже Ліна Фещук.

Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Священника місцевої церкви отця Василя також запрошували і на збори, втім він не прийшов. Церква, де служить священник була зачиненою. Суспільне декілька разів намагалося зв'язатися із чоловіком телефоном, аби отримати коментар, але на наші дзвінки отець Василь не відповів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube