Військовий врятував та доглядає сокола, який прилетів на Житомирщину з Фінлядії

Житель села Слобода-Селець Станишівської громади військовослужбовець Іван знайшов поранену самку сокола. Пташка була кільцьована, ідентифікація показала, що вона прилетіла з Фінляндії. Сокіл подолав 1402 кілометри і пролетів цей шлях за 74 доби.

За словами Івана, поранену пташку він знайшов 20 вересня 2023 року поблизу свого дому, біля річки Тетерів.

"Я гуляв біля річки, вигулював свою собаку і помітив пташку, яка сиділа на стежці. Зловив її, бо вона легко дала себе взяти в руки. Коли я повернувся додому ввечері, на світлі ми помітили кільце на її лапці. Ми посадили її в клітку і побачили, що у неї зламане крило. Після цього розпочали шукати інформацію в інтернеті, що, де і як. І знайшли, що вона прилетіла з Гельсінкі до нас", — згадує Іван.

Слобода-Селець, Житомирщина, 24 січня 2024 року. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

На кільці птаха Іван помітив напис, що це сокіл боривітер звичайний. Про свою знахідку розповів другу — доценту факультету ветеринарної медицини Поліського національного університету Василю Бегасу.

"Ми надали йому ветеринарну допомогу. Обробили рану, праве крило було ушкоджене, і він не зміг нормально летіти, тому довелося залишити його тут, у господаря. У неволі птах може сам себе ушкоджувати. Рана вже загоїлась, але в якийсь момент він почав далі роздзьобувати себе. Ми визначили, що кістки були цілими, а ушкоджені були м'які тканини. Тому ми сподівалися, що все загоїться, і ми зможемо відпустити його в природу, щоб він продовжив свій шлях", — розказав Василь Бегас.

Василь Бегас, Слобода-Селець, Житомирщина, 24 січня 2024 року. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Доцент факультету ветеринарної медицини Поліського національного університету надіслав запит до Гельсінського університету і отримав офіційну відповідь 12 січня 2024 року. У відповіді, зокрема, зазначено, що сокіл — молода самка, яку випустили на волю.

"Ми отримали офіційний лист з усіма даними про нашого птаха. Тобто, вказано дату окільцювання та інші параметри, де це було зроблено. За цією інформацією ми дізналися, що птах подолав відстань у 1402 кілометри і пролетів цей шлях за 74 доби", — говорить доцент.

Слобода-Селець, Житомирщина, 24 січня 2024 року. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Зі слів Василя Бегаса, Україна є природнім середовищем для соколів. Ці хижі птахи не завдають шкоди навколишньому середовищу, оскільки основною частиною їхнього раціону є гризуни. Зараз пташку годують лише м'ясом, до вподоби їй курятина. Самка сокола тимчасово перебуває у клітці поруч із фазанами, яких вирощує та випускає на волю Іван.

"Ми сподіваємось, що до весни крило загоїться, і настануть кращі умови, щоб птах міг в природі харчуватися і продовжити свій шлях", — сказав Василь Бегас.

Слобода-Селець, Житомирщина, 24 січня 2024 року. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube