Фірма сина Гринкевича уклала договорів на 210 мільйонів бюджетних грошей у Житомирській області

Інфографіка
. Фото: facebook.com/sokolovsky.inform

Будівельна фірма Гринкевичів, яка постачала одяг Міністерству оборони та до 2023 року була зареєстрована у Житомирі, за час своєї діяльності виграла в Житомирській області близько двох десятків тендерів на загальну суму 210 мільйонів гривень.

Про це журналісти Суспільне Житомир дізналися, дослідивши платформу закупівель Prozorro, аналітичні портали Youcontrol та Clarity Project і звіти Рахункової палати.

Хто такі Гринкевичі та чому виник скандал

Наприкінці 2023 року Державне бюро розслідувань опублікувало відео затримання одного з найбільших постачальників Міноборони — львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича.

“Працівники ДБР затримали львівського бізнесмена, який пропонував 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління ДБР. Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 мільярда гривень та, відповідно, зриву постачання”, – йшлося у повідомленні ДБР.

Однією з фірм, яка належить родині й також займалася постачанням Міноборони, є ТОВ “Будівельний альянс монтажпроект”, керівником якого є син Ігоря — Роман Гринкевич. Кілька років фірма була зареєстрована у Житомирі, вигравала чимало тендерів у місті й області.

Будівельна фірма та тендери у Житомирській області

ТОВ "Будівельний альянс монтажпроект", згідно з даними, розміщеними на порталі Youcontrol, було засноване у 2018 році Шариповою Розою Махмутівною. Спочатку фірма була зареєстрована у Києві, але за кілька місяців її перереєстрували у Житомирі.

У 2019 році керівником фірми став Курнаков Ілля Ігорович, у 2020 керівником і кінцевим бенефіціаром став Баранівський Микола Андрійович, у 2021 – Гамоцький Артем Анатолійович. У 2023 році фірма знову змінила керівника і кінцевого бенефіціара – ним став Гринкевич Роман Ігорович.

Роман Гринкевич, окрім підприємницької діяльності, займається ще й волонтерською роботою. Так, у грудні 2022 року він отримав відзнаку “Золоте серце” від Президента України та є керівником благодійної організації "Благодійний Фонд "Хоуп.Юа".

У 2020 році Роман подавався на місцеві вибори у Житомирську районну раду як кандидат від партії “Слуга народу”.

Скрін з сайту Youcontrol

У 2023 році ТОВ "Будівельний альянс монтажпроект" змінило місце своєї реєстрації з Житомира на Вінниччину.

Фірма має широкий перелік зареєстрованих видів діяльності, займається будівельними роботами, а її основним видом діяльності є "Оптова торгівля текстильними товарами".

Скрін з Youcontrol

Проте так було не завжди — вид діяльності фірма змінила, ймовірно, у 2023 році, адже у звіті на офіційному сайті Рахункової палати від 24 жовтня 2023 року вказано, що зареєстрований ТОВ "Будівельний альянс монтажпроект" перелік видів діяльності не передбачає спеціалізації щодо виробництва речового майна, а основний вид діяльності — "Будівництво житлових і нежитлових будівель".

Окрім цього, у звіті рахункової палати вказано, що фірма вчасно не поставила речове майно (сорочки, штани, куртки тощо) на 425 тисяч гривень за п’ятьма договорами з Міноборони.

Скрін звіту Рахункової палати

За весь час своєї діяльності ТОВ “Будівельний альянс монтажпроект” на державних закупівлях заключила договорів більше ніж на 491 мільйон гривень.

Скрін з Youcontrol

Згідно з даними, зібраними на порталі Clarity Project, близько 210 мільйонів з цих грошей – за закупівлі у Житомирській області.

Скрін з сайту Clarity Project

Найчастіше замовником фірми був департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації. З 2019 по 2023 рік департамент заключив з ТОВ 18 договорів на загальну суму понад 202 мільйони гривень.

Найвідомішими у Житомирі об'єктами, які ремонтувала фірма, є будівля магістрату, яка досі не використовується за призначенням, меморіальний будинок-музей академіка Сергія Павловича Корольова, басейн Житомирської дитячо-юнацької спортивної школи "Авангард".

Будівля магістрату. Суспільне Житомир

Меморіальний будинок-музей Сергія Корольова. Архівне фото. Фото: Суспільне Житомир

Басейн Житомирської дитячо-юнацької спортивної школи "Авангард". Архівне фото. Суспільне Житомир

Також фірма виграла ще два тендери у Житомирській області. У жовтні 2020 року "Житомирський обласний краєзнавчий музей" Житомирської обласної ради уклав договір на поточний ремонт приміщень та фасаду Літературно-меморіального музею Лесі Українки за півтора мільйона гривень.

У жовтні 2020 року відділ культури, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Черняхівської районної адміністрації Житомирської області уклав з фірмою договір на капітальний ремонт початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу Черняхівської музичної школи майже за 4 мільйони гривень.

Після скандалу з батьком Романа Ігорем Гринкевичем журналісти та волонтери почали привертати увагу до закупівель і договорів держави з родиною Гринкевичів.

Ввечері 9 січня голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький опублікував у своєму Telegram пост про те, що меморандум з благодійною організацією "HOPE.UА" буде розірвано в односторонньому порядку, а тендери з компаніями Гринкевича будуть переглянуті та розірвані.

Скрін телеграм каналу голови Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького

Зранку 10 січня журналісти Суспільне Житомир намагалися зв’язатися з ТОВ "Будівельний альянс монтажпроект", проте контактний номер знаходиться поза зоною досяжності.

Суспільне Житомир направило запит у Житомирську обласну військову адміністрацією про те, чи будуть переглянуті або розірвані договори, укладені з ТОВ "Будівельний альянс монтажпроект" у Житомирській області.

Раніше Суспільне повідомляло, що Міністерство оборони України розриває усі договори, укладені з компаніями, які пов'язані із затриманим правоохоронцями львівським бізнесменом Ігорем Гринкевичем. У Міністерства оборони України залишився один контракт з компанією, яка пов'язана із затриманим правоохоронцями львівським бізнесменом Ігорем Гринкевичем.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube