Судовий розгляд у справі медпрацівників житомирського онкодиспансеру призупинили через мобілізацію двох медиків

Корольовський районний суд Житомира припинив судове провадження у справі чотирьох медпрацівників Житомирського обласного онкодиспансеру, яких звинувачують у розтратах, привласненні або заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем.

За даними слідства, обвинувачені призначали лікування онкопацієнтам, а ліки пропонували купувати в аптеках, при тому, що ці медикаменти їм надавалися державою безкоштовно для кожного пацієнта. Після отримання безкоштовних ліків від держави, обвинувачені списували їх та реалізовували приватним аптекам за пів ціни.

Житомир, 27 грудня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Під час судового засідання захисниця Сніжана Кірсік повідомила, що двоє обвинувачених, а саме лікар хіміотерапевт онкодиспансеру Сергій Гринчук та Олександр Домбровський, мобілізовані до ЗСУ. Тому вона подала клопотання про припинення судового провадження у цій справі.

"За повідомленням від Гринчука я дізналася, що через тиждень вже є розпорядження відправити його на лінію зіткнення, а Домбровського відправлять вже цього тижня", — інформувала Сніжана Кірсік.

Житомир, 27 грудня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Прокурор Руслан Левченко підтвердив, що двоє обвинувачених дійсно перебувають на військовій службі у Збройних Силах України. Однак водночас він подав клопотання про продовження розгляду справи щодо ще двох обвинувачених — Людмили Калюжної та Олександра Гули. Суддя Людмила Шимон ухвалила рішення припинити судове провадження на період перебування обвинувачених у лавах Збройних Сил України і стосовно двох інших обвинувачених.

"Відокремлення матеріалів у окреме провадження стосовно обвинувачених може вплинути на повноту судового розгляду цього кримінального провадження, тож такий поділ вважається недоцільним згідно прямих вимог статті 217 Кримінального процесуального кодексу України. Суд ухвалив рішення задовольнити клопотання і припинити судове провадження у кримінальному провадженні за обвинуваченням Гринчука Сергія Олексійовича, Калюжної Людмили Іванівни, Гули Олександра Анатолійовича, Домбровського Олександра Леонідовича у зв’язку з тим, що обвинувачені Гринчук та Домбровський були призвані для проходження військової служби під час мобілізації, до їх звільнення із військової служби", — сказала Людмила Шимон.

Житомир, 27 грудня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Раніше Суспільне повідомляло, що працівники Служби безпеки України викрили медиків, котрих підозрюють в організації шахрайської схеми, за якою вони змушували онкохворих купувати в аптеках ліки, які їм безкоштовно надавала держава.

29 липня 2022 року пресофіцерка СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк Суспільному розповіла, що медикам Житомирського онкодиспансеру повідомили про підозри за участь у корупційній схемі з перепродажу в аптечну мережу дороговартісних ліків для протипухлинної терапії, придбаних за кошти державного та місцевого бюджетів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube