Жителі громад Житомирщини, які в результаті обстрілів військами Російської Федерації втратили свої будинки або квартири, та отримали житлові сертифікати як компенсацію, зможуть обмінювати їх на нове житло.
Про це під час брифінгу на майданчику офіційного медіацентру обласної військової адміністрації 24 грудня розповіла заступниця керівника ОВА Наталія Остапченко.
За її словами, послуга обміну житлових сертифікатів запрацює з наступного тижня.
"У рамках програми Євідновлення власники пошкодженого житла отримали компенсації на поточний ремонт. І тепер ті, хто втратив домівки, отримують житлові сертифікати та почнуть обмінювати їх на нове житло. Така послуга стартує з наступного тижня, про що анонсував президент України на Дії Самітів", — сказала посадовиця.
Також, за її словами, починаючи із січня 2024 року, власники зруйнованих приватних будинків зможуть отримати цільові гроші, аби будувати собі нове житло на власній ділянці.
"Видача житлових сертифікатів — це один із оновлених напрямків програми Євідновлення, спрямований на те, аби забезпечити максимальне відшкодування збитків громадянам, які завдала російська агресія. А також зробити процес виплати компенсацій за втрачене житло максимально прозорим та чесним", — розповіла пані Остапченко.
Зі слів посадовиці, станом на 24 грудня з використанням публічної послуги Євідновлення жителі області подали 693 заяви на отримання компенсації для відновлення житла, яке має незначні пошкодження. Комісії погодили виплати на відновлення щодо 522 осель на суму майже 54 мільйони гривень. З них власники 448 домівок отримали гроші на свої карткові рахунки на загальну суму майже 37 мільйонів гривень.
Відмову у виплатах компенсацій, за рішенням комісій, отримали 112 власників осель. Причина: житло не пошкоджене або пошкоджене не через обстріли військами РФ, або власники оселі відновили її за власні гроші.
Наталія Остапченко також поінформувала, що в рамках ще одного етапу програми Євідновлення жителі області зможуть отримати компенсацію за зруйноване внаслідок російських атак житло та придбати нове у забудовників або на вторинному ринку.
"Станом на сьогодні жителі громад Житомирщини подали 118 заяв на компенсацію за зруйноване житло, на підставі яких сформували 90 сертифікатів на загальну суму 99 мільйонів 200 тисяч гривень. 16 заявникам комісії відмовили. Інші заяви опрацьовуються", — розповіла Остапченко.
Власники, які зробили ремонт пошкодженого житла за власні гроші, можуть претендувати на виплату за програмою Євідновлення.
Подавати заявку на участь у програмі Євідновлення, окрім як через застосунок "Дія", також можна через ЦНАП або нотаріусів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: