Офіцер-психолог Сергій Твардовський на позивний "Рішало" прослужив 15 місяців у другому батальйоні першої бригади спецпризначення імені Івана Богуна. За сімейними обставинами він демобілізувався та заснував у Житомирі центр реабілітації та соціалізації ветеранів під назвою "Ті, Хто Пройшли Крізь Вогонь".
Суспільному Сергій Твардовський розповів, що для всіх військових, які повертаються у відпустку або вже завершили військову службу, тяжко стикатися з реальністю цивільного життя. Сергій говорить, що є великий розрив між тим, що на фронті, і тим, що чекає їх вдома.
"Ідея виникла, коли я служив. Ветеран — це людина, яка досить довго адаптувалася під високу ймовірність смерті, і вона не довіряє просто так. Вона довіряє тільки своїм. Свої — це ті, які мають досвід, як я. Ті, хто пройшов крізь вогонь", — сказав Сергій Твардовський.
Сергій Твардовський розказав, що у центрі працюють ще два психологи: один спеціалізується на роботі з демобілізованими, а інший — з родинами загиблих.
"Упродовж перших трьох місяців ми надаємо людям психологічну та юридичну підтримку, а також консультуємо щодо отримання медичної допомоги. Наша мета — створити для них середовище, в якому вони почувають себе комфортно. Таке собі ветеранське братерство, де кожен може поділитися своїм болем, знайти відповіді на свої питання, знайти друзів та групу підтримки, в якій він буде відчувати себе комфортно та відчувати себе своїм", — пояснив керівник центру реабілітації ветеранів "ТіХтоПройшлиКрізьВогонь".
Зі слів Сергія Твардовського, наступним етапом є працевлаштування.
"Ми у тісній співпраці з обласним та міським центром зайнятості. Там, до речі, доступні гранти для ветеранських бізнесів. Ми також співпрацюємо з міською радою у реалізації школи підприємництва. Для активних ветеранів, які готові взяти на себе відповідальність у формуванні ветеранських ініціатив, створюємо артерії, де працюють ветерани і де вони можуть відчути себе власниками своєї справи", — розказав офіцер-психолог.
Керівник центру реабілітації ветеранів "ТіХтоПройшлиКрізьВогонь" інформував, що планується відкриття подібних центрів у громадах області.
"Зараз наш центр розташований за адресою Покровська, 4. Це приміщення надане нам міською радою. Ми відкриті для усіх громадян, які мають родичів або сусідів-ветеранів, а також тих, хто нещодавно повернувся. Запрошуємо вас завітати з 10:00 до 16:00 в будні дні. Перший крок — заповнити анкету із зазначенням прізвища, імені, сімейного стану, стану здоров'я, попередніх посад та бажаної роботи, а також надати контактний мобільний телефон", — розповів Сергій Твардовський.
На 12 грудня 2023 року в центрі проходять реабілітацію 12 військових.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: