Бійка в ліцеї на Житомирщині: директор школи прокоментував ситуацію

Першого грудня у мережі Facebook з'явилося відео, на якому хлопець-підліток б'є дівчину. У дописі користувач, який опублікував відео, вказав, що події відбувалися 27 листопада у ліцеї села Першотравневе Гладковицької громади Житомирщини. Директор Першотравневого ліцею підтвердив Суспільному цей факт і прокоментував ситуацію.

У дописі в групі "Овруч. Не мовчати" користувач під ніком Чугайстер Іванович пише, що бійку на відео записали учні, а з подачі директора дітей закрили в класі, забрали телефони і повидаляли з них відео. Але відео вдалося відновити.

Скрин з групи "Овруч. Не мовчати" у Facebook

У коментарі Суспільному Житомир директор Першотравневого ліцею Микола Левківський підтвердив факт бійки.

"Так, справді, бійка сталася у 8-А класі нашого ліцею 28 листопада. Того дня дівчинка, яку вдарив її однокласник, святкувала день народження — діти їли торт, між ними були нормальні дружні відносини. Спочатку вони щось там балувалися, потім почалася суперечка. Дівчинка гребінцем вдарила хлопця по обличчю, потім вдарила його в область паху. Після цього сталося продовження бійки, яке потрапило на відео, де хлопець бив дівчину. Вчителі в нас чергують в коридорі, а не в класах, тому якби хтось із дітей, які спостерігали за бійкою, нас повідомив, то ситуація була б вирішена одразу, але цього не сталося. Так, цей випадок нас не красить, але він вже стався і треба розбиратися. Чи відбирав я в дітей телефони, щоб видалити відео? Це неправда", — розповів Микола Левківський.

За словами директора, четвертого грудня в їхньому ліцеї працювала поліція і служба у справах дітей. Також цього дня у ліцеї провели збори з батьківським комітетом і окремо з батьками учнів 8-А класу. На питання журналістів, чому всі ці заходи відбуваються саме сьогодні, а не раніше, директор ліцею сказав, що ситуацію спочатку врегулювали на внутрішньому рівні, але резонанс в інтернеті змусив повернутися до цієї справи.

"Ми тоді поспілкувалися з батьками учасників ситуації і все з'ясували: діти попросили вибачення одне в одного, батьки теж попросили вибачення одне в одного за поведінку дітей. Ситуація, як тоді здавалося, була вирішена. Але, зважаючи на той резонанс, який розганяють в інтернеті, і на те, як там подають цю інформацію, ми хочемо розказати, як це було насправді і дати можливість батькам самим скласти думку про цю ситуацію", — каже Микола Левківський.

Директор Першотравневого ліцею підтвердив інформацію про те, що матір хлопця, який бив дівчину, дійсно працює вчителькою.

"Мати хлопця — вчителька, але вона працює не в нашому ліцеї і взагалі не в нашій громаді. Щодо батька-поліцейського, про якого ви запитуєте, то це я вперше чую, це люди вже приплели. Чи були такі дії в нашій школі системно? Ні, не були. Хлопчик до цього не характеризувався проявами насилля. Інформація про те, що дівчинку системно ображають, теж неправдива — такого не було і бути немає. Зараз у нас із дітьми працює психолог, але я також хочу, щоб це була правова оцінка булінгу", — розповів директор навчального закладу.

За його словами, віднині за наказом у класах ліцею чергуватимуть вчителі, які слідкуватимуть за порядком на перервах.

"У такий спосіб ми обмежуємо особистий простір учнів, але хай краще буде так, якщо це дозволить упередити подібні випадки серед школярів", — сказав Микола Левківський.

Суспільне Житомир звернулося за коментарем до матері дівчинки, яка зазнала побоїв, однак жінка відмовилася коментувати ситуацію, сказавши, що у ліцеї були батьківські збори, де ситуація була вирішена.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube