На Житомирщині відбулись навчання мобільних груп протиповітряної оборони одного з підрозділів сил тероборони

. Навчання мобільних груп ППО провели на Житомирщині. Скриншот: Суспільне Житомир

На Житомирщині відбулися навчання мобільних груп протиповітряної оборони одного з підрозділів сил ТрО. Ці військові служать на півночі області поблизу кордону з Білоруссю. Їхнє завдання — збивати повітряні цілі, зокрема, російські дрони-камікадзе. У будь-який час та будь-яку погоду вони мають оперативно висунутись на позицію та ліквідувати повітряну ціль.

За легендою навчань, у повітряному просторі виявили російський дрон — групи виїжджають на визначені точки, розгортаються та мають ліквідувати повітряну ціль.

"Обстріляти зі стрілецької зброї та знищити ціль, що низко летить, більш ефективно саме такими малими групами. Це швидкість, мобільність. Ми можемо швидко змінити позицію, обстріляти ціль. І це є не настільки затратно та дорого, як збивати ціль іншими засобами ППО", — каже військовослужбовець ЗСУ "Бобер".

Скриншот: Суспільне Житомир

Скриншот: Суспільне Житомир

Скриншот: Суспільне Житомир

Мобільна група після прибуття на точку розгортається за кілька хвилин. У кожного бійця — своя роль: поки стрілець та навідник шукають та знищують повітряні цілі, інші військові тримають кругову оборону на випадок, наприклад, російської ДРГ.

У групі "Джина" всі бійці — це колишні цивільні. Лише командир має бойовий досвід, військовий воює з 2014 року.

"Наприклад, мій навідник працював у театрі у Львові, медик працював звичайним цивільним медиком і водій теж працював просто водієм. Навчання, навчання ще раз навчання — ось і все", — каже військовослужбовець ЗСУ "Джин".

Скриншот: Суспільне Житомир

Скриншот: Суспільне Житомир

На озброєнні мобільних груп кулемети як радянського виробництва, так і натівського зразка.

"Метиз" працює із радянським ручним кулеметом Калашникова, каже, що проти цілей, які йдуть на малій висоті, така зброя є ефективною.

"Дальність польоту кулі тут три кілометри, а вбивча сила — півтора кілометри. Якщо щось летить, то ми можемо дістати. Проти "шахедів" його добре використовувати, також проти легкоброньованої техніки, піхоти противника. На такій дальності кулемет дуже ефективний", — каже "Метиз".

Скриншот: Суспільне Житомир

Скриншот: Суспільне Житомир

А ось за допомогою прожектора мобільна група може працювати по цілях російської армії вночі. Працює він просто — від автомобільного акумулятора або ж від прикурювача автівки.

"Прожектор працює від звичайного прикурювача — дальність у нього десь 150-200 метрів, на "шахеди" цього вистачає. Чим простіше, тим краще. Він дуже нормально освітлює, правда, "шахеди" нам ще не попадалися", — каже військовослужбовець ЗСУ "Комора".

Скриншот: Суспільне Житомир

Скриншот: Суспільне Житомир

Такі мобільні групи створені у кожному підрозділі сил територіальної оборони, які несуть службу на півночі області.

"Мобільні групи сформовані по всьому нашому підрозділу і забезпечують прикриття державного кордону з Республікою Білорусь. Відповідно до команди "повітряна тривога" вони висуваються на зазначені локації і відпрацьовують по об'єктах російської армії", — каже військовослужбовець ЗСУ "Історик".

Скриншот: Суспільне Житомир

Скриншот: Суспільне Житомир

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube