Почали опалювати дитячі садки та лікарні міста. Житомир, 17 жовтня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

У понеділок, 16 жовтня, почали надавати тепло у дитячі садки та медичні заклади Житомира. Система опалення у навчальних закладах міста ще буде заповнюватись впродовж кількох днів.

Про це Суспільному розповів директор Житомирського міського департаменту освіти Валентин Арендарчук.

Опалення дошкільних закладів Житомира

За словами директора міського департаменту освіти, вже 36 садочків отримали теплоносій, дев’ять ще отримують.

"Ситуація контрольована. Там, де недостатній температурний режим, у нас вмикаються обігрівачі. Якщо не вистачає обігрівачів, то ми роздаємо обігрівачі, які є у департаменті освіти від ЮНІСЕФ. Ми їх розвозимо по садочкам відповідно заяв", — каже Валентин Арендарчук.

Обігрівачі, які надала організація ЮНІСЕФ. Житомир, 17 жовтня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

За словами курівника департаменту, декілька днів ще буде заповнюватись система опалення у навчальних закладах міста. На випадок аварійних ситуацій, працюють чергові бригади.

"Процес стабілізується за декілька днів. У нас чергують бригади. Якщо буде порив під час заповнення системи водою подачі носія, то у кожному закладі працюють техпрацівники — на випадок аварійної ситуації, течії і тому подібне", — розповів директор міського департаменту освіти.

Директор Житомирського міського департаменту освіти Валентин Арендарчук. Житомир, 17 жовтня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Про температуру у дитсадках всі дошкільні навчальні заклади звітують кожного дня о десятій ранку, каже Валентин Арендарчук. За санітарними нормами у спортивних, актових та музичних залах дитсадка температура має бути 19 градусів тепла, у групових приміщеннях — до 22 тепла.

У дитячому садку №29 опалення включили у понеділок 16 жовтня, розповідає завідувачка дитсадка Галина Проноза. Каже, що нині вже всі приміщення теплі.

Градусник в одній з кімнат дитсадка №29. Житомир, 17 жовтня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

"Температура на градуснику вже перевищує 19 градусів, ближче до 20-ти градусів. Якщо у нас вмикається система опалення, щоденно проводиться моніторинг температури. Кожного дня медична сестра приходить у групу і відмічає температуру наших приміщень, дивиться на вологість приміщень", — розповідає завідувачка дитсадка Галина Проноза.

Завідувачка дитсадка №29 Галина Проноза. Житомир, 17 жовтня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

П’ятирічний Тимофій Сердюк відвідує дошкільний навчальний заклад №29. Каже, батарея тепла. Хлопчик розповідає, що пам’ятає минулий рік, коли був блекаут.

П’ятирічний Тимофій Сердюк відвідує дошкільний навчальний заклад №29. Житомир, 17 жовтня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Спальна кімната дитсадка №29. Житомир, 17 жовтня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Вихованці дитсадка №29. Житомир, 17 жовтня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Опалення медичних закладів Житомира

У кардіологічному відділенні першої міської лікарні Житомира лікуються Валерій Колесник та Микола Шатило.

Пацієнти першої міської лікарні Житомира Валерій Колесник (на дальньому плані) та Микола Шатило (на ближньому плані). Житомир, 17 жовтня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Микола Шатило переніс інфаркт. Він розповідає, що 15 жовтня, коли його перевели з реанімації до відділення, то одразу відчув, що у кімнаті тепло.

"Десь 15 жовтня тут запустили опалення, пробували. Загалом тут все нормально, пластикові вікна, тепло", — розповів пацієнт лікарні.

Його слова підтвердив Валерій Колесник, який лікується у цьому відділенні. Чоловік каже, що тепло, бо ще й сонячна сторона.

Пацієнт лікарні Валерій Колесник. Житомир, 17 жовтня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Про те, що у 12-ти корпусах лікарні у стаціонарі опалення увімкнули у неділю, 15 жовтня, розповів заступник директора з технічних питань міської лікарні №1 Василь Базленко.

"Поки тепло, то теплоносій дають невисокий, але аби забезпечити лікарню, вистачає. Зараз тепло, 20-22 градуси у палатах, 25 градусів у пологовому відділенні. Якщо є потреба, ми вмикаємо електропідігрів. У нас стоять п’ять індивідуальних теплових пункти, які залежно від температури на вулиці такий і подають теплоносій", — каже Василь Базленко.

Заступник директора з технічних питань міської лікарні №1 Василь Базленко. Житомир, 17 жовтня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Як раніше розповідало Суспільне, рішення про початок опалювального сезону 16 жовтня прийняли на засіданні виконкому Житомирської міської ради 13 жовтня.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube