Горіхові сади та виноградники: на Житомирщині навчають жінок вести бізнес у сільському господарстві

. Андрушівська громада, Житомирщина, 13 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

25 представниць різних громад Житомирщини розпочали навчання у школі для жінок-фермерок, де вони опановуватимуть нові методики ведення бізнесу у сільському господарстві. Школа діє на базі Поліського національного університету.

Про це Суспільному розповів ректор університету Олег Скидан.

За його словами, упродовж десяти днів жінки-фермерки із досвідом та початківці дізнаватимуться, як можна удосконалити власну агросправу або що потрібно для того, щоб розпочати нову. Акцент зроблять на напрямку "Рослинництво".

Олег Скидан. Житомирщина, жовтень 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

"Мета проєкту — створити ділове середовище, в якому жінки-фермерки можуть обмінюватися досвідом виробництва, зберігання або переробки тих чи інших сільськогосподарських культур. Ми даємо їм теоретичні знання та практичні навички за тими напрямками, де у нас накопичено найбільше досвіду. І знову ж таки, основне, що ми сьогодні хочемо досягти — це інтерактиву. Дуже важливо почути, які проблеми хвилюють практикуючих підприємиць у веденні агробізнесу. А ще — нам це потрібно для того, щоб у подальшому удосконалювати навчальний курс і поширювати його на інші категорії підприємництва", — розповів Олег Скидан.

Андрушівська громада, Житомирщина, 13 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Андрушівська громада, Житомирщина, 13 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Андрушівська громада, Житомирщина, 13 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Практична частина навчання відбулася на базі одного із фермерських господарств на території Андрушівської громади. Учасницям курсу показували, як, окрім інших культур, можна вирощувати, наприклад, горіхи та виноград, зокрема, ті сорти, які потім можна використовувати у виноробстві. За словами власника фермерського господарства Сергія Маліновського, виноградний агробізнес він розпочав чотири роки тому, а горіховий сад посадив на ділянці 70 гектарів.

Сергій Маліновський. Андрушівська громада, Житомирщина, 13 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

"Моїм виноградникам чотири роки. Маю більш як десять різних сортів цієї культури. Зараз виноград дає плоди, які можна переробляти на вино. Перш, ніж розпочати справу, я сумнівався, зокрема, щодо того, як поведе себе ця культура на цій ділянці землі, які буде давати плоди, яка кондиція буде при визріванні. Але час показав, що з обраних сортів виходять цілком достойні вина", — каже Сергій Маліновський.

Андрушівська громада, Житомирщина, 13 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Андрушівська громада, Житомирщина, 13 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Студентка агрономічного факультету Поліського університету Тетяна Євтєєва розповіла, що вирішила стати учасницею бізнес-школи для жінок-фермерів, щоб отримати нові знання та практичні напрацювання досвідчених фермерів.

"Мені важливо почути певні деталі від людей, які мають певний досвід, бо займаються власною справою багато років. Зокрема, вирощують різноманітні культури, випробовують нові напрямки ведення бізнесу, які не раніше здавалися нетиповими для нашого регіону. І це класно, що ми можемо це побачити, тобто набратися від них практичних умінь, а з ними натомість поділитися теоретичними набутками", — говорить Тетяна Євтєєва.

Інша учасниця школи фермерок — Олена Кучеренко — каже, що в агробізнесі вона не перший рік: очолює підприємство, яке спеціалізується на вирощуванні зерна. До проєкту долучилася, бо має намір спробувати інші напрямки, і для цього їй потрібні ідеї.

Олена Кучеренко. Андрушівська громада, Житомирщина, 13 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

"Мені дуже цікаво знайти нові напрямки. Тому що зараз зерновий бізнес не дуже перспективний. Ми приїхали подивитися на щось нове. Загалом тренінг цікавий. Кожний день насичений корисною інформацією. І думаєш: можна й те розпочати, й інше", — розповіла Олена Кучеренко.

Андрушівська громада, Житомирщина, 13 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Участь у школі для жінок-фермерок безоплатна. За словами ректора університету Олега Скидана, проєкт, який є пілотним, фінансується фондом Японського агентства міжнародного співробітництва. У подальшому цей курс поширюватимуть на інші категорії, зокрема, на переселенців чи демобілізованих військовових.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube