Ексвійськовий з Житомира пояснив, навіщо збирав фото Путіна та карти з Україною, зображеною у складі РФ

Оновлюється
. Житомир, 11 жовтня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільного Житомир

11 жовтня у Житомирі проходить чергове засідання у справі про обвинувачення 82-річного ексвійськового Юрія Чернишова у державній зраді — чоловіка обвинувачують в тому, що він передавав розвіддані "вагнерівцям".

На цьому засіданні суд продовжив досліджувати докази обвинувачення, зокрема, переписку із представником Росії, повідомляють із зали суду кореспонденти Суспільного.

Слідство встановило, що обвинувачений у кількох месенджерах, в тому числі, і заборонених на території України "Вконтакте" та "Одноклассники" переписувався із людиною під ніком Игорь Перов. Під час переписки Чернишов повідомляв про обстановку на території одного із військових об‘єктів Житомира. За інформацією слідства, людина під ніком "Игорь Перов" насправді має прізвище Шарган та працює на приватну військову компанію "Вагнер".

Фрагмент діалогу зачитала суддя Софія Костенко.

"Були сформовані дві курсантські роти і відправлені під Київ. Вони понесли там втрати і нібито були відізвані з фронту", — зачитала суддя і додала, що далі йде ще якийсь текст, але прочитати його неможливо. — Наступною йде фраза: "Вважаю, що нині вони знаходяться у новому навчальному центрі", — зачитала суддя.

Обвинувачений у держзраді ексвійськовий Юрій Чернишов. Житомир, 11 жовтня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільного Житомир

Окрім того, на комп‘ютері обвинуваченого виявили російську символіку, зображення Володимира Путіна, радянських діячів та карти, де Україна зображена як частина РФ. Також до матеріалів справи долучили блокнот Чернишова, де вказані назви оперативних командувань ЗСУ та номери військових частин.

Сам Чернишов на суді пояснив, що всі матеріали, які виявили у його комп‘ютері, він знайшов у вільному доступі, а робив це просто з цікавості.

"Мені просто було все це цікаво: і за Росію, і за Україну, і за Ізраїль. Я багато чим цікавився за своє життя, а зараз це все мені у провину інкримінують", — сказав на суді обвинувачений Юрій Чернишов.

Дійшовши до матеріалів, які були отримані в результаті негласних слідчих дій, суд оголосив перерву до 24 жовтня. Тоді ж продовжать досліджувати матеріали справи.

Житомир, 11 жовтня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільного Житомир

Що відомо про справу держзради 82-річного відставного військового з Житомира

Як раніше повідомляло Суспільне, в березні 2023 року контррозвідка Служби безпеки провела спецоперацію, затримавши відставного військового, 81-річного житомирянина, який передавав "вагнерівцям" розвіддані про систему відеоспостереження у Житомирі. 22 березня 2023 року підозрюваний вніс грошову заставу і був звільнений з-під варти. Після цього чоловік намагався перетнути кордон України з Білоруссю. При спробі перетину кордону підозрюваного житомирянина затримали та взяли під варту без права внесення грошової застави.

У липні обвинувальний акт за фактом державної зради полковника у відставці направили до суду.

11 вересня на другому засіданні у розгляді справі по суті обвинуваченому викликали швидку і шпиталізували. Наступне засідання призначили на 25 вересня.

Заплановане на 25 вересня засідання суду перенесли через те, що адвокат підсудного пошкодив ногу та перебував на лікарняному.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube