Воїну 30 бригади Роману Вовчику посмертно присвоїли звання Героя України

. Колаж Суспільного Житомир

Молодшому сержанту 30 окремої механізованої бригади Роману Вовчику посмертно присвоїли звання Героя України.

Про це сказано в Указі Президента України Володимира Зеленського №650/2023 від 29 вересня 2023 року.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю: присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" Вовчику Роману Олеговичу – молодшому сержанту (посмертно).

В акаунті міста Дубровиця в мережі Istagram 21 серпня 2022 року в день поховання Романа Вовчика опублікували некролог, в якому вказали, що Роман Вовчик загинув 18 серпня 2022 року під час штурму позицій ЗСУ військами РФ поблизу населеного пункту Курульки Барвінського району Харківської області.

Прощання з Романом Вовчиком. Рівненщина, 21 серпня 2022 року. Фото: Facebook Дубровицької міськради

Рівненщина, 21 серпня 2022 року. Фото: Facebook Дубровицької міськради

Рівненщина, 21 серпня 2022 року. Фото: Facebook Дубровицької міськради

Народився Роман Вовчик 29 січня 1991 року у селі Бережниця, що на Рівненщині.

У 2008 році закінчив Бережницьку загальноосвітню школу і вступив до Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, який закінчив у 2013 році.

У березні 2016 року Роман одружився, у нього народилася старша донька, а у 2019 — молодша.

У 2016 році Роман підписав контракт та пішов служити старшим солдатом у 30-ту окрему механізовану бригаду імені князя Констянтина Острозького.

"За період служби проявив високий військовий професіоналізм, нагороджений медалями "За участь в боях за Світлодарськ", "За оборону Попасної", відзнакою командувача ООС "За звитягу та вірність", а також нагороджений грамотами. Роман не був ідеальним, але був справжнім у всьому. Він був тим, кого можна ставити у приклад: хорошим сином, люблячим чоловіком і татом, щирим онуком та вірним Захисником своєї держави", — сказано у повідомленні акаунту міста Дубровиця.

У коментарях під повідомленням про загибель Романа Вовчика на сторінці Дубровицької міської ради користувачі написали, що Роман був єдиним сином у матері і єдиним онуком у своєї бабусі.

Раніше Суспільне писало, що напередодні відзначення Дня захисника і захисниць України президент Володимир Зеленський присвоїв звання "Герой України" 35 військовослужбовцям, серед яких 31 — посмертно.

Серед посмертно нагороджених Героїв України був ще один воїн 30 бригади — уродженець Полтавщини Василь Поліщук.

Вічна слава і свіла пам'ять нашим Героям.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube