В університеті Житомира навчатимуть фермерів використовувати в сільському господарстві можливості метеостанції

Фермерів навчатимуть використовувати можливості метеостанції університету при веденні сільського господарства . Черняхів, Житомирщина, 22 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

В Поліському університеті Житомира у жовтні навчатимуть фермерів використовувати можливості метеостанції у веденні сільського господарства.

Про це Суспільному розповів ректор Поліського університету Олег Скидан.

З його слів, із дев’ятого жовтня на базі Поліського університету у польовій школі навчатимуть фермерів, як використовувати можливості метеостанції, що є в університеті, у веденні сільського господарства.

"На базі Поліського національного університету створена польова школа фермерства. І у рамках розбудови цієї школи дослідне поле університету є практичною площадкою, і ми наразі розвиваємо тут необхідну інфраструктуру. Крім технічного забезпечення, компонуємо сучасним обладнанням, зокрема, нещодавно встановили метеостанцію", — розповідає Олег Скидан.

Ректор Поліського університету Олег Скидан. Черняхів, Житомирщина, 22 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Метеостанція поліського національного університету живиться від сонячних панелей, каже завідувач кафедри ґрунтознавства та землеробства Сергій Журавель. Він показав кореспондентам Суспільного метеостанцію та розповів, що вона працює на бездротових датчиках.

Метеостанція поліського національного університету живиться від сонячних панелей. Черняхів, Житомирщина, 22 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

"Ви бачите модульну метеостанцію, вона працює у автономному режимі. Складається із трьох блоків і не потребує додаткових джерел енергії. Основний блок вимірює напрямок і швидкість вітру, опади. Є панелі, які фіксують сонячну радіацію. Окремо блок — сонячна батарея, яка живить станцію, і є блок, де вся ця інформація накопичується", — каже Сергій Журавель.

Завідувач кафедри ґрунтознавства та землеробства університету Сергій Журавель. Черняхів, Житомирщина, 22 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Можливості метеостанції дозволяють одночасно передавати дані на мобільні телефони, планшети, розповіла керівниця науково-навчального центру екології та охорони навколишнього середовища Тетяна Федонюк. Науковиця каже, що вони створили умови, аби і фермери, і науковці університету могли у будь-який момент часу використати ці данні як для досліджень, так і для аналізу умов вирощування сільськогосподарських культур.

"Це ключові параметри, які дуже важливі для ведення фермерського господарства. Ця метеостанція одночасно передає дані на мобільні телефони її користувачів. І коли є щось критичне, наприклад, зниження або підвищення температури, ми миттєво отримуємо про це інформацію. І можемо моментально реагувати шляхом застосування різних заходів на полях. Плюс може фіксувати пожежі. Ця метеостанція одразу буде надсилати СМС на телефон її користувача", — сказала Тетяна Федонюк.

Керівниця науково-навчального центру екології та охорони навколишнього середовища Тетяна Федонюк. Черняхів, Житомирщина, 22 вересня 2023 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

За її словами, користуватися даними метеостанції можна безоплатно на сайті Поліського національного університету.

Скриншот із сайту Поліського університету в Житомирі

"На сайті Поліського університету є вкладка "Метеостанція", — каже Тетяна Федонюк. — І будь-хто у будь-який момент часу може зайти і побачити результати вимірювань на дану годину. Результати оновлюються кожні три години. Тому у будь-який момент можна мати актуальну інформацію".

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube