Захищалася мандатом депутата: на Житомирщині суд оштрафував жительку громади за корупційні дії

. Фото: Житомирська обласна прокуратура

Жителька однієї із громад Житомирського району, прикриваючись мандатом депутатки сільської ради, намагалася залишитися на керівній посаді після звільнення — суд оштрафував її за порушення Закону України "Про запобігання корупції".

Це Суспільному розповіла речниця обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами, депутатка сільської ради посідала посаду директора будинку культури, а коли її звільнили — після реорганізації закладу — написала заяву до сільської ради з проханням залишити її на посаді. Суд розцінив такі дії обвинувачуваної як конфлікт інтересів.

"Прокурори у суді довели, що депутатка сільської ради, директорка будинку культури, надіславши до сесії сільської ради запит з особистих питань, діяла в умовах реального конфлікту інтересів. Не бажаючи бути звільненою із посади керівника закладу, який реорганізовується, вона звернулася до депутатів сільської ради з проханням захистити її власні інтереси та залишити на посаді директорки закладу культури. Тож, такими діями депутатка порушила Закон України "Про запобігання корупції", яким забороняється використання статусу депутата у приватних інтересах", — сказала Тетяна Гоша.

За участі прокурорів Радомишльського відділу Коростишівської окружної прокуратури суд визнав депутатку Житомирського району винною у скоєнні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією (ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП).

Депутатку сільської ради оштрафували на суму 3400 гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube