27 липня до реєстратури Житомирської дитячої поліклініки Корольовського району – черга. Люди в ній розповіли кореспондентам Суспільного, що не можуть онлайн записатися до профільних лікарів. В адміністрації поліклініки сказали, що черги – тимчасові.
Житомирянка Юлія вперше стоїть в черзі за талонами до профільних лікарів. Каже, що пробувала зареєструватися онлайн, але безрезультатно – не було вільних талонів на потрібних лікарів.
Житомирянка Леся розповідає, що чергу до реєстратури зайняла ще зранку. Жінка чекає 12-ї години, коли розпочне роботу реєстратура. Каже, не може потрапити з дитиною до кардіолога.
"Стою в черзі. Хотіла онлайн записати дитину до кардіолога, а його навіть в переліку немає. Ось стою в черзі запитати, чи зможу я дитину записати після міокардиту", – каже відвідувачка поліклініки Леся.
Не може записатися на прийом і місцева жителька Олександра.
"Мій син іде до першого класу в цьому році. Я вже три тижні пробую записати його онлайн. Черга онлайн відкривається по четвергам о 12-й годині. Але відкриваю додаток рівно в 12:00 і вже немає місць, скрізь прочерки стоять. Тобто до вузьких спеціалістів нереально записатися онлайн", – каже Олександра.
За словами виконуючої обов’язки завідувача дитячої поліклініки Корольовського району Ірини Шрамко, талони на прийом до вузькопрофільних лікарів видають три реєстратори. Час онлайн записів змінити не можуть.
"Згідно вимогам Національної служби здоров’я України, онлайн запис по місцю проводиться по четвергам кожного тижня. Відкривається запис о 12:00. Ми не можемо раніше зайти, тому що нам не дозволяє інтернет. Спеціально виділено два комісійних дня, і окрема черга до цих людей і тільки на комісійний огляд. Кожному лікарю замість 20 хвилин на пацієнта видаються по 10 хвилин для того, щоб пацієнти на комісійний огляд могли потрапити", – каже Ірина Шрамко і продовжує, що такі черги тимчасові. Бо пацієнтів побільшало, оскільки за наявності електронного направлення кожна мама має право вибирати заклад і лікаря.
"Дуже багато звернень іде з районів: Баранівка, Бердичів, Коростень. Озерне, Новогуйвинськ, Глибочиця, ми вважаємо, що це наші місцеві жителі", – сказала Ірина Шрамко.
Місцева жителька Тетяна розповідає, як потрапити з дитиною на прийом до лікаря.
"В мене дитина в другий клас має йти. Нам потрібно окуліста пройти. Спочатку звертаємось до терапевта, видаються направлення електронні до вузьких спеціалістів а потім уже потрібно прийти сюди взяти талон до вузького спеціаліста і відповідно потрапити на прийом", – каже Тетяна.
О 12.30 черги в дитячій поліклініці вже не було.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube