Із 28 учнів ліцеїв Житомирської громади, які склали НМТ на 200 балів, 10 – випускники ліцею №1. Такі результати національного мультипредметного тестування, про які Суспільному Житомир розповіла головна спеціалістка департаменту освіти Житомирської міської ради Ольга Єрмакова. Кореспонденти Суспільного поспілкувалися із учнями ліцею та їхніми педагогами.
10 учнів житомирського ліцею №1 склали НМТ на 200 балів. Людмила Кутня отримала по 200 балів з трьох предметів, чотири учні – із двох предметів і ще п'ять – з одного. Такі результати, раніше на ЗНО, а тепер на НМТ для закладу – традиційні, сказав директор ліцею Андрій Полулях.
НМТ на 600 балів
Єдина серед випускників в Житомирській області, хто на національному мультипредметному тестуванні отримав максимальну кількість балів по трьом предметам, 600 – Людмила Кутня із ліцею №1 Житомира. Дівчина каже, що її дуже вітали з таким результатом, телефон цілий день розвивався. Людмила Кутня розповідає, що готувалась до тесту без репетиторів.
"Я не можу сказати, що днями і ночами вчилася. Я вчилася достатньо. Але ні в якому разі не викидала особисте життя, бо без цього, мені здається, навчання теж не було б таким ефективним", – каже Людмила Кутня.
Дівчина розповідає, що здавала біологію та українську мову й математику, щоб стати лікарем.
"Це не пов’язано із спеціальністю моїх батьків, ніяк, – каже Людмила. – Жодним чином. Я люблю працювати із людьми, я люблю відчувати, що я рятую людей".
400 балів за два предмети
Чотири учні ліцею №1 на НМТ-2023 отримали по 200 балів із двох предметів:
- Євгеній Клюєв – з української та англійської мов.
- Антон Шарненков – з української мови та математики;
- Єлизавета Лук'яненко – з української мови та математики;
- Максим Розумєй – з української мови та математики.
Євгеній Клюєв, який отримав по 200 балів за тест з англійської та української мови, каже, що хоче стати перекладачем і що штучний інтелект не загроза для людського спілкування.
"Людський переклад неможливо замінити, особливо, якщо це якась бесіда між людьми, особливо на якомусь політичному рівні, коли кожне слово, кожне речення, має своє особливе значення", – каже Євгеній.
Результати хлопця стали можливими завдяки підтримці батьків, викладачів та його старанням, каже Світлана Бабенко, викладачка української мови та літератури ліцею. З її слів, Євгеній дуже багато часу приділяв самоосвіті з англійської та української мов.
Викладач англійської в ліцеї Геннадій Фурман розповідає про мовну інтуїцію в дітей, яка допомогла скласти тести.
"Мовний досвід, інтуїція, якщо хочете, мовна. Тобто він може здогадатися про значення – і вийти переможцем", – каже Геннадій Фурман.
Серед тих, хто отримав за два предмети, англійську та математику, 400 балів – Антон Шарненков. Випускник надалі планує вивчати психологію.
"Допомагати людям знайти свій шлях, щоб самому собі вправити мізки", – каже Антон.
Єлизавета Лук’яненко склала українську та математику на 200, а англійську – на 187. Дівчина каже, що буде вчитися на програміста, але взагалі хотіла би бути психіатром. Дівчина каже, що доклала багато праці до таких результатів, і згадує як вчилась читати.
"Постійно плакала і не хотіла читати. Там були такі книжечки, де було по дві букви на сторінку і всього сторінок 20. І я кажу: "Боже, яка це велика книжка, я не зможу прочитати її за весь день". Зараз я хочу заробляти багато грошей і бути щасливою людиною", – каже Єлизавета Лук’яненко.
Також по 200 балів з української і математики отримав Максим Розумєй. Хлопець планує стати програмістом.
"Сфера IT має багато різних застосувань, – каже Максим, – тому я можу знайти для себе свою сферу, в якій мені буде більш комфортно".
На думку викладача математики 1 ліцею Житомира Володимира Панського, успіх складається з трьох частин – це батьки, вчителі та учні.
200 балів на НМТ
200 балів на НМТ в житомирському ліцеї №1 отримали п’ятеро випускників:
- Юлія Вільгота – з математики;
- Єлизавета Охмак – з історії України;
- Іван Шевчук – з англійської мови;
- Артем Ващенко – з математики;
- Нікіта Поліванчук – з математики.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube