Другого червня в Брусилові відбулося нагородження лауреатів Премії імені Івана Огієнка, де заслужені вчені та культурні діячі отримали нагороди. На врученні премії був Митрополит Епіфаній. Одну із нагород отримав житомирянин Петро Даценко.
Кандидата мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України Петра Даценка нагородили Премією імені Івана Огієнка у номінації "Громадська, політична, релігійна діяльність".
Також у цій номінації нагороду отримала Світлана Масловська, волонтерка, громадська діячка, заступниця головного редактора приватного підприємства "Заставнівська обласна редакція газети "Голос краю" Чернівецької області.
У номінації "Мистецтво" відзначили заслуженого художника України Юрія Нагулка. Роботи Юрія знаходяться в приватних колекціях Німеччини, Швеції, США та Франції, а сам художник провів 38 персональних виставок. Сьогодні в Житомирі відбулось відкриття його другої виставки, на якій були представлені близько сорока його робіт.
"Коли ви дивитеся на мою картину, відключайте голову і просто відчувайте енергетику, яку вони несуть. Знаєте, у нашій країні існує погана традиція, коли культура не завжди знаходиться на першому місці. Але народ, який не розвиває свою культуру – буде мати чужу. Це тривало десятиліттями і століттями. Тому дуже важливо це, що відбувається в Брусилові", – говорить Юрій Нагулко.
У номінації "Освіта" відзначили Василя Чепурного, члена Всеукраїнського товариства імені Івана Огієнка, громадської організації "Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Тараса Шевченка" та Чернігівського обласного об’єднання.
У номінації "Література" відзнаку отримала письменниця, ілюстраторка, сценаристка та викладачка кінодраматургії Ірен Роздобудько.
"Ця нагорода для мене значить більше, ніж просто державна премія. Я дуже щаслива, по-перше, тому що Іван Огієнко – перше, з чим я зіштовхнулася, коли переїхала з Донецька до Києва. Його відомий словник з правильним українським правописом відіграв велику роль у моєму житті. І власне, ця відзнака не мені. А книги, які я написала – це відзнака Олени Теліги і Миколи Леонтовича. І я б хотіла, щоб ці книги були і жили ", – каже Ірен Роздобудько.
Після повномасштабного вторгнення, Ірен Роздобудько написала книгу для дітей під назвою "Знак потраплянців", презентація якої відбудеться найближчим часом. Крім того, вона також вже написала книгу під назвою "Райські яблучка".
У номінації "Наука" нагороду отримав літературознавець, культуролог, есеїст, публіцист, політолог, редактор-видавець та член Національного спілкування письменників України з міста Дрогобич на Львівщині Олег Баган.
Що відомо про премію імені Івана Огієнка
- Премія імені Івана Огієнка заснована на вшанування українського вченого-мовознавця, письменника, перекладача, педагога, державного та церковного діяча, уродженця містечка Брусилів Житомирської області Івана Огієнка – митрополита Іларіона.
- Премію імені Івана Огієнка заснувала Національна академія наук України у 1963 році. Академія наук вирішила встановити цю престижну нагороду з метою підтримки видатних українських науковців, викладачів та культурних діячів, які зробили значний внесок у розвиток науки, освіти та культури в Україні.
- Перше вручення відзнак лауреатів відбулося у 1995 році. Премією відзначають найкращих діячів у сфері розвитку духовності, культури, міжнаціональної та міжконфесійної злагоди.
- Премія імені Івана Огієнка – друга в Україні багатогалузева премія після Шевченківської.
- До 2012 року премію імені Івана Огієнка вручали на його батьківщині – на Житомирщині. В рік, коли святкувалося 130-річчя митрополита Іларіона, премія імені Огієнка вийшла на всеукраїнський рівень.
- У 2021 році в Житомирському фаховому коледжі культури та мистецтв на засіданні комітету з присудження Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка визначили лауреатів у п'яти номінаціях.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube