Пільги учасникам бойових дій: як їх отримати та куди звертатися

. Житомир, 25 квітня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Військовослужбовець Олександр з Житомира, який зараз проходить службу в одному з підрозділів ЗСУ на півночі України, надіслав відео кореспондентам Суспільного з проханням з'ясувати, на які пільги може розраховувати учасник бойових дій.

За словами Олександра, він з побратимами нещодавно отримали посвідчення учасника бойових дій, але не знають на які пільги вони можуть розраховувати та як їх отримати.

"Мене цікавить, що потрібно зробити, аби працювали пільги на комунальні послуги. А також, які є пільги для військовослужбовців, що отримали УБД під час військового стану", – говорить у відеозверненні Олександр.

Олександр, квітень 2023 року. Скріншот відео: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Кореспонденти Суспільного звернулися до начальниці управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Лариси Бабич. Вона розповіла яким чином учасники бойових дій можуть отримати пільги.

"Особи, яким вперше встановлений статус учасника бойових дій, мають подати дві заяви. Перша – це внесення цієї особи до ЄДАРПу – єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги. І друга заява про встановлення пільги", – каже Лариса Бабич.

Лариса Бабич, Житомир, 25 квітня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

За словами Лариси Бабич, пільгу можна встановити, як учаснику бойових дій, так і його рідним. При цьому приходити до відділення Пенсійного фонду не обов’язково.

"Заяву можна подати безпосередньо до будь-якого сервісного центру України. Другий варіант – заяву можна надіслати поштою. І третій варіант – подати заяву про внесення даних в ЄДАРП або призначення пільги через електронні сервіси: веб-портал Пенсійного фонду та портал "Дія". У такому випадку у особи має бути або дія-підпис, або кваліфікований електронний підпис", – говорить Лариса Бабич.

Житомир, 25 квітня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Також Лариса Бабич розповіла, що пільги учасникам бойових дій надаються на комунальні послуги, тверде паливо або скраплений газ у монетизованій формі. Для цього людина надає відомості у пенсійний фонд про банківську установу, куди вона хоче, щоб перераховувались кошти або виплата здійснюється через відділення поштового зв’язку.

Житомир, 25 квітня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Житомир, 25 квітня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Читайте також

  • На Житомирщині потяг на смерть збив 55-річного чоловіка.
  • Як живуть кози з окупованих територій у житомирському гідропарку.
  • Вибори ректора Житомирського державного університету: що обіцяють кандидати на посаду.
  • Представники НАБУ проводять слідчі дії в Житомирській ОВА.
  • На Житомирщині 190 пацієнтів потребують пересадки органів.
  • "Твоє право знати, твоє право обирати" – на Житомирщині завершився проєкт з протидії насильству.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube