120 жителів Житомирщини, які не перебувають на обліку служби зайнятості, але мають трудовий стаж понад 15 років, отримали ваучери для оплати навчання. Про це Суспільному розповіла координаторка програм профтехнавчання в обласній службі зайнятості Алла Загацька.
За її словами, перенавчання і навчання людей здійснюється за гроші фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України. На 2023 рік під цю програму виділили дев'ять мільйонів гривень.
"Ваучер можуть отримати переселенці за відсутності підходящої роботи, люди з інвалідністю та інші категорії, які визначені порядком щодо отримання ваучерів, – каже Алла Загацька. – Професію та спеціальність обирає людина. На сьогодні максимальна вартість ваучера становить понад 26 тисяч гривень. Терміни навчання дуже різноманітні. Це може бути від тижня, наприклад, за спеціальністю "Медсестринство" – до півтора року до здобуття другої вищої освіти".
У Житомирському центрі легкої промисловості та побутового обслуговування населення Наталія Осадчук підвищує свою кваліфікацію за спеціальністю "Закрійниця".
"Хочу бути конкурентоспроможною на сучасному ринку праці, тому що Україна розвивається, потрібні нові кадри і я хочу бути на часі", – каже Наталія Осадчук.
Підвищує свій розряд кравця житомирянка Світлана Фільшина.
"Я вирішила отримати ваучер з підвищення кваліфікації на кравця 5 розряду. Була кравцем 4 розряду. Це мені дасть можливість покращити своє матеріальне становище і бути конкурентоспроможною на сучасному ринку праці", – розповіла Світлана Фільшина.
Методистка центру легкої промисловості та побутового обслуговування населення Галина Бронецька говорить, що у їхньому навчальному закладі навчають за дванадцятьма спеціальностями. Зараз слухачі розпочинають перепідготовку.
"На сьогоднішній день у нас будуть підвищувати кваліфікацію п'ять слухачів: з 4 на 5 та з 5 на 6 розряд кравця та з 4 на 5 розряд закрійника. Що дасть підвищення кваліфікації слухачам курсів? По-перше, покращення матеріального становища. По-друге, зможуть робити більш кваліфіковані вироби. Крім цього, стануть конкурентоспроможними на ринку праці", – каже Галина Бронецька.
Що відомо
- Пів тисячі жителів Житомирщини в цьому році можуть здобути нову професію з ваучером на навчання.
Читайте також
- Власна справа: житомирянка отримала грант на відкриття швейної майстерні.
- У Житомирі визначили проєкти, на реалізацію яких обдарована молодь отримає гранти.
- "Професія лікаря – це назавжди" – дитячий хірург житомирської лікарні Петро Русак майже 40 років за операційним столом.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: