Четвертого квітня, в Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки, в Житомирі студентам та відвідувачам торговельного закладу розповідали про правила поводження із боєприпасами. Заняття проводили правоохоронці та рятувальники. Питання мінної безпеки сьогодні є доволі актуальне, особливо у наш воєнний час, сказав у коментарі Суспільному викладач циклу вибухонебезпечної підготовки Житомирської академії поліції Анатолій Романюк.
Під час тренінгу для студентів Поліського університету Анатолій Романюк сказав, що задля своєї безпеки та збереження життя інших людей при виявленні будь-якого підозрілого предмету потрібно одразу телефонувати у спеціальні служби.
"Людина починає трішки губитися. З’являються нерви, стрес. Людина забуває номер телефону, куди потрібно подзвонити. У нас зараз в Україні створюється один екстрений номер телефону, але всі екстрені служби співпрацюють. Неважливо, куди ви зателефонуєте: "101", "102", "103", "104" – ваш дзвінок передадуть у відповідні служби, до вас у будь-якому випадку всі приїдуть", – каже Анатолій Романюк.
На тренінгу студентам показали, який вигляд мають боєприпаси та пояснили, чим вони небезпечні. Начальник підрозділу вибухонебезпечної підготовки Житомирської академії поліції Сергій Кадлубовський говорив про те, що під час обстрілу не потрібно одразу йти на місце влучання, адже ймовірність повторного прильоту дуже висока. Окрім того, правоохоронець розповів про місця, де можуть бути міни – це підбита цивільна чи військова техніка, залишки трупів тварин та людей. Вибухотехнік говорить, що при виявленні боєприпасів, не потрібно їх торкатися
"Головна помилка, це взяти його до кишені, кинути у багаття, вдарити по ньому молотком чи кинути на нього важкий предмет. Це я кажу із власного досвіду, коли був дитиною. Що я робив і як робити не потрібно. Головна помилка нести його додому, аби показувати друзям, знімати вибухонебезпечний предмет на відео, виставляти його у Тік-Ток", – каже Сергій Кадлубовський.
Допомагають виявляти вибухонебезпечні предмети собаки. Кінологиня Житомирської академії поліції Катерина Стрілець розповіла, що німецьку вівчарку Тару тренує кожен день. Для того, щоб собака почала добре виявляти ці предмети, потрібно день до трьох місяців.
Серед учасників тренінгу із мінної небезпеки – Олексій Вишневський. Хлопець каже, що ця тема для нього цікава.
"У наш час потрібно враховувати, що половина України замінована. На багато років вперед це буде нашою головною проблемою. Запам’ятав, що найпростіше правило – одразу звертатися до спеціалістів, коли виявив щось, що привертає твою увагу", – сказав Олексій Вишневський.
Четвертого квітня ознайомчі заняття для відвідувачів одного із торговельних центрів Житомира провели представники Державної служби з надзвичайних ситуацій в Житомирській області.
Рятувальник Дмитро Коваль розповідав, зокрема, про так звані "міни-жаби" – протипіхотні вистрибуючі осколкові міни кругового ураження.
"Протипіхотні міни натискної дії, як знаходяться, переважно, в ґрунті. І коли на них наступити, вони спрацьовують і завдають досить серйозної шкоди. ОЗМ-72 – це міни, які підстрибують, вони йдуть з розтяжками. І коли ця розтяжка обривається, вона вистрибує і вибухає", – каже Дмитро Коваль.
Будь-які підозрілі предмети не можна брати до рук, потрібно обходити їх стороною, розповідає після прослуханого заняття школярка Аліна Войтенко.
"Побачила, що сапери розповідають про вибухонебезпечні предмети, і мене це зацікавило. Зараз війна, і це дуже цікава тема, щоб розуміти. Як себе поводити, щоб не допустити помилок, щоб все було добре. Як прийду додому, то розповім мамі, розповім близьким, щоб всі знали, що таке є, що це дуже небезпечно, це велика загроза", – каже Аліна Войтенко.
Ми сподіваємося, що ця наша робота не буде даремною, каже Костянтин Мельник, інспектор ДСНС в Житомирській області.
"Тобто при виявленні таких або схожих на такі вибухонебезпечні предмети, вони будуть знати, що з ними робити і як себе поводити і не наразити себе на небезпеку", – сказав Костянтин Мельник.
Читайте також
- Житомирський ФК "Полісся" здійснив перший в історії клубу міжнародний трансфер.
- Трансплантація у Житомирі: в обласній лікарні виписали пацієнтів після пересадки печінки і нирки.
- На Житомирщині працівники протестують проти нового керівника.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: