Надвечір 30 березня у соцмережах почали поширювати відео із затриманням на хабарі нібито посадовців Житомирської митниці. 31 березня СБУ підтвердила у своєму Telegram факт затримання керівниці Житомирської митниці та одного з начальників відділів митниці на отриманні ними хабарів.
За даними слідства, начальниця Житомирської митниці організувала корупційну схему, вимагаючи хабарі з місцевих бізнесменів. У якості посередників вона залучила до цієї схеми одного із начальників відділів митниці та місцевого брокера. "Чиновники вимагали хабарі з місцевих бізнесменів, які імпортували в Україну різні товари. За це вони обіцяли не перешкоджати їм, а у разі відмови – погрожували додатковими перевірками, затягуванням часу і простоями при митному оформленні вантажів", – йдеться у повідомленні СБУ.
СБУ задокументувала два факти отримання хабарів учасниками схеми. Начальницю Житомирської митниці, начальника відділу контролю митної вартості та митного брокера затримали під час одержання ними чергової частини хабаря.
Наразі правоохоронці проводять слідчі дії за місцями роботи та проживання учасників схеми. Їм готують повідомлення про підозру за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою".
У разі доведення вини затриманим загрожує штраф від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років.
ОНОВЛЕНО
11.20 – за інформацією Офісу Генпрокурора України, учасників схеми затримали під час отримання ними частини хабаря у дві тисячі доларів США та 50 тисяч гривень.
"Затримані організували механізм митного оформлення імпортних товарів з приховуванням товару від митного контролю та підміною номенклатури. Ціни на такі послуги коливалися від 200 гривень до 400 доларів США за одну декларацію залежно від виду послуги, номенклатури товару та країни його походження", – йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора.
12.20 – речниця територіального управління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук повідомила, що на Житомирській митниці виявили ще одну схему зловживань – посадовці відомства за винагороду незаконно оформлювали "нульове розмитнення" автівок з Європи вже після скасування такої опції державою.
Додано відеосюжет кореспондентів Суспільного Житомир.
Що відомо
- 10 лютого Служба безпеки та Державне бюро розслідувань провели обшуки на кількох митницях, в числі яких і Житомирська. П'ятьом головним інспекторам митного посту "Житомир Центральний" вручили підозри у справі про махінації при розмитненні вантажівок. Наслідком корупційної схеми, у якій підозрюють житомирських митників, стали збитки на суму щонайменше у три з половиною мільйони гривень.
- 31 січня 2023 року Служба безпеки спільно з ДБР повідомила, що до корупційної схеми з фіктивного "реекспорту" автомобілів швидкої допомоги, викритої у 2020 році, причетне керівництво Житомирської митниці. Внаслідок таких дій держбюджету було завдано збитків на понад 20 мільйонів гривень.
Ще по темі
- У Житомирі затримали юристку, яка вимагала хабарі від військових за визнання їх непридатними до служби.
- На Житомирщині на хабарі затримали керівника одного з міськвійськкоматів.
- ДБР затримало податківця із Житомирщини на хабарі у 200 тисяч гривень.
- У Житомирі СБУ затримали на хабарі медиків, які вимагали гроші від учасника АТО.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: