27 березня житомирська Школа юних десантників провела День відкритих дверей. Вихованці школи влаштували показові виступи, де показали, як подолати "Смугу перешкод". Це один з елементів, яким у нас навчаються діти, розповів Суспільному директор Школи юних десантників Віталій Бурлака.
За його словами, сьогодні Школу юних десантників відвідують 155 дітей віком від семи до 18-ти років. Тут вони проходять вишкіл у п’яти гуртках.
"Всі гуртки військово-патріотичного напрямку: військова самооборона, військове п'ятиборство, юний воїн спортсмен, борець патріот. Головне завдання – спонукати дітей до формування патріотичних почуттів, до готовності захищати нашу Україну, нашу державу, нашу свободу", – каже Віталій Бурлака.
День відкритих дверей проходив на спортивному майданчику житомирського ліцею №14.
Серед тих, хто показово долав "Смугу перешкод" – Ольга Бондарчук. Військово-прикладним спортом дівчина займається чотири місяці. Говорить, що він її загартовує як фізично, так і духовно.
"Тут іде саме військова підготовка, – каже Ольга. – І так як у нашій країні наразі такий стан, тому треба бути готовою до усього. Як фізично бути підготовленим, так і морально. Для мене найскладніше було переплигнути цей трамплін. Бо я маленька. Він для мене трішки зависокий. Але я його подолала".
Для сімнадцятирічного Валерія Харчука, який до Школи юних десантників вступив у шестирічному віці, ця підготовка потрібна для майбутньої служби у Збройних силах, каже хлопець.
"Дідусь завів. Я так чесно скажу – завів, бо я трохи був неробою. Почав займатися. Мені дуже це сподобалося. І я вирішив надалі займатися ціле життя цим. Я маю бажання піти у десантно-штурмові війська. Тому мені це дуже знадобиться", – каже Віталій.
Іван – випускник Школи юних десантників 2007 року. Нині чоловік – військовослужбовець ДШВ.
"Я пам'ятаю, як ми ходили в перші походи взимку, літом. У нас було маскування і стрільби були. Усе було для того, щоб людина навчилася і була більш менш підготовлена для того, щоб проходити військову службу у Збройних силах України".
Іван зі своїм побратимом на позивний "Руся" 27 березня показували дітям, як правильно складати парашут.
"Краще, щоб воно їм у житті ніколи не знадобилося, – каже військовослужбовець із позивним "Руся", – але вони повинні вміти це робити".
Читайте також
- "Треба вчитися і мстити" – десантники показали, як готують мобілізованих для фронту.
- "Не було жодної паніки", – начальник Житомирського військового інституту Олександр Левченко про початок вторгнення РФ.
- У Житомирі підліток допоміг повернути документи та гаманець із кількома тисячами гривень його власниці.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: