У Житомирі визначили переможців конкурсу на отримання грантів для обдарованої молоді від міської ради. Про це Суспільному розповіла начальниця міського управління молоді та спорту Ірина Ковальчук.
За її словами, такий конкурс серед молоді Житомира проводять щороку, лише минулоріч через початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну конкурс скасували.
"Цього року конкурс вирішили відновити, – розповідає Ірина Ковальчук. – Ми мали невеликий бюджет: 150 тисяч гривень. Ми розділили його між усіма, хто набрав найбільшу кількість балів. Будемо спостерігати за реалізацією постійно, в процесі втілення кожного гранту, інформувати, контролювати зі свого боку".
Найбільшу суму – 35 тисяч гривень отримала Юлія Оріховська з проєктом "Викинь це".
"Це проєкт, який має на меті дослідити вплив Радянського Союзу на суспільно-культурне життя українців, які народилися вже в незалежній Україні. Але через те, що вони мають батьків, дідусів, бабусь, які народилися в Радянському Союзі і мали сильний вплив тієї пропаганди, системи, ми хочемо проаналізувати, як минулі покоління впливають на покоління людей незалежної України. Мій захист тривав найдовше, мені насправді було навіть приємно, що мій проєкт викликав стільки емоцій, стільки запитань. Це означає, що ми щось цікаве створили", – каже Юлія Оріховська.
Ще одна з переможниць конкурсу – Тетяна Хмель. Вона отримала 30 тисяч гривень на реалізацію проєкту для підлітків "Медіаграмотність та особиста безпека в умовах війни".
"Ця тема є актуальною, – розповідає Тетяна Хмель. – В умовах війни ми бачимо, наскільки легко впливати на розум людини, особливо, якщо це дитячий розум, некритичний, тому з ним найбільш важливо працювати в сучасних умовах. Найпростіший приклад – ПВК "Редан", коли масово, одномоментно підлітки по всій країні почали заповнювати медіапростір. На них вплинули і вони повелися".
Назар Мудрий за грантові гроші планує провести благодійний квест. Юнак розповідає, що практику проведення квестів розпочав у 2021 році, аби привернути увагу до міських об'єктів.
"Коли ми бралися за літак і почали його трішечки ремонтувати, фарбувати, то з нами почав зв'язуватися бізнес, щоб якось його повноцінно пофарбувати, зробити там якусь зону і так далі. Таким чином небайдужий бізнес хоче зробити наше місто кращим", – каже Назар Мудрий.
Загалом участь у конкурсі грантів взяли 15 проєктів, переможцями стали вісім.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: