Реклама депутатів за бюджетні гроші: громада на Житомирщині закупила календарі зі світлинами своїх депутатів

. Оліївська громада замовила та закупила календарі зі світлинами своїх депутатів. Житомирщина, січень 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

В Оліївській громаді на Житомирщині за бюджетні гроші купили календарі зі світлинами своїх депутатів. Місцевий житель Олександр Швецов, який є ветераном АТО, звинуватив Оліївську сільську раду у нецільовому використанні бюджетних грошей і написав заяву до поліції.

Календарі, на кількох сторінках яких розміщені фото депутатів ради із підписами "Твій депутат", Оліївська сільрада замовила та придбала напередодні 2023 року. Ці календарі розповсюджували серед жителів громади. Увагу на світлини депутатів звернув колишній учасник АТО, а нині волонтер Олександр Швецов.

Житомир, 27 січня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Житомир, 27 січня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

24 січня Олександр виклав відповідний пост у себе на сторінці у мережі Facebook, а за кілька днів подав заяву до правоохоронних структур.

Фото: скріншот з Facebook Олександр Швецов

Олександр Швецов звинувачує Оліївську сільську раду у нецільовому використанні бюджетних грошей.

"Ось на кількох сторінках зображений сніговичок якийсь, а на цій сторінці вже бачимо депутата Анатолія Лисенка, – говорить Олександр, показуючи журналістам Суспільного календар з депутатами. – Ось цей лозунг "Твій депутат" я вважаю агітаційним. Далі знов йдуть кілька нейтральних фото, після чого ми потрапляємо на загальне фото депутатів ради. На мою думку, тут мають бути герої – люди, які захищають нашу державу, працівники ДСНС, поліції, які зараз рятують людей. Ці хлопці набагато більше заслуговують на те, щоб фігурувати на цих сторінках за наші гроші".

Олександр Швецов. Житомир, 27 січня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Фото: Суспільне Житомир

Фото: Суспільне Житомир

Речниця Нацполіції Житомирщини Алла Ващенко каже, що у поліції зареєстрували заяву від Олександра Швецова.

"За повідомленням у соціальній мережі було підготовлено рапорт для перевірки викладених фактів, також до цього доєднана заява, яка надійшла безпосередньо від автора посту. Нині матеріали скеровані до районного відділу поліції, де і буде проводитись перевірка щодо викладених обставин", – поінформувала Алла Ващенко.

Алла Ващенко. Житомир, 27 січня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Закупівлю проводив відділ освіти Оліївської громади – на ресурсі "Прозоро" опубліковані дві закупівлі майже по сто тисяч кожна. Перший договір уклали на підготовку інформаційних матеріалів, другий – на розміщення рекламної продукції на листівках, упаковках та безпосередньо на календарях. Вартість самого календаря у документах не вказана.

Фото: скріншот prozzoro.gov.ua

Журналісти Суспільного звернулися до Оліївської сільської ради за коментарем, аби з’ясувати, скільки виготовили календарів та скільки на них витратили. Виконувач обов’язків голови Борис Ткаченко у телефонній розмові сказав журналістам, що він зайнятий, а ситуацію зможе прокоментувати у середу, 1 лютого.

Житомир, 27 січня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Богдан Мохончук. Житомир, 27 січня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Суспільне звернулося до громадської мережі "ОПОРА" з питанням, чи можна розцінювати фото у календарі, як політичну агітацію, яку депутати проводять за бюджетні гроші.

"В цій ситуацій формально поки жодних порушень не вбачається на цей момент. Але це не знімає певних зауважень з точки зору обґрунтованості видатків, особливо в умовах воєнного стану. В Бюджетному кодексі у статті 7 є певні принципи, на яких повинні бути побудовані певні видатки, в тому числі, місцевих бюджетів. І от з точки зору їх, у мене і як у громадянина, і як у юриста можуть бути певні питання", – прокоментував ситуацію юрист громадської мережі "ОПОРА" Богдан Мохончук.

Новини з громади

  • Понад 70 жителів Оліївської громади здали кров для військових та пацієнтів житомирських лікарень.
  • Жителі Новополя Оліївської громади на Житомирщині звернулися до сільської ради з проханням перейменувати центральну вулицю села на ім'я льотчика Євгена Лисенка.
  • Пройшов на протезі майже 100 кілометрів: ветеран АТО Олександр Швецов купив шість автівок для ЗСУ.

Читайте також

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube