Впродовж двох днів, 12-13 січня, працівники освіти Житомира перед початком другого навчального семестру проходили ПЛР-тест на COVID-19. У разі відсутності цього лабораторного обстеження вчителі не будуть допущені до роботи, розповіла Суспільному заступниця директора житомирського міського департаменту освіти Світлана Ковтуненко.
За словами Світлани Ковтуненко, житомирський міський департамент освіти спільно з управлінням охорони здоров'я зробили це організовано для 3700 освітян міста Житомира. Ця процедура є безкоштовною. Таке масове тестування перед черговий етапом навчання в Житомирі проходить вперше.
12 січня вже протестувалися півтори тисячі працівників на базі чотирьох закладів освіти. 13 січня для тестування відвели приміщення інших чотирьох шкіл. Як каже Світлана Ковтуненко, розраховують протестувати 3700 правників освіти, і це не тільки ті, які виходять на очне навчання.
"Зрозуміло, що у нас не всі виходять на очне навчання, але запропонували ми усім пройти. І результат покаже, скільки за два дні пройде всього людей. Але ті, які працюють на очному навчання, обов'язково проходять. І нам повідомили, що вже до кінця незавершених результатів 11 є позитивних. Працівники почувають себе добре. У них немає ніяких симптомів. Але вони є носіями інфекції", – каже Світлана Ковтуненко.
13 січня на базі ліцею №23 тестувалися освітяни з чотирьох шкіл Житомира.
Вчителька початкових класів Оксана Сахневич говорить, що це обстеження проходити педагогам важливо.
"Важливо, бо ми не бачили дітей три тижні. І за три тижні могли підхопити вірус, враховуючи погоду, те, що ми усі спілкувалися разом. Тому для того, щоб забезпечити безпечне середовище для дітей, це дуже важливо", – каже Оксана Сахневич.
Вчителька інформатики Світлана Іванова-Голан сказала, що цієї процедури потребують не усі.
"Сьогодні ми прийшли здавати ПЛР-тест, – каже Світлана Іванова-Голан. – Чесно, воно якесь безпідставне. Тим більше, так масово, щоб ми його здавали. Бо, на мою думку, воно не на часі, воно не є актуальним і не настільки ми його потребуємо. Але ми впевнені будемо, що ми здорові і будемо спокійно навчати дітей".
"Це ПЛР-тестування ніякої профілактики не дає, – каже медичний працівник ліцею №12 Микола Равва. – Цей тест покаже – хвора людина чи не хвора на даний момент".
Медична сестра амбулаторії №16 Житомир Надія Рачек, каже, що такі тести потрібні тим, хто спілкується масово з дітьми. Бо треба, щоб діти були захищені, і вчителі так само знали, чи вони хворі, чи вони здорові.
"Про результати тесту вони дізнаються за місцем роботи, – каже Надія Рачек. – Якщо тест буде позитивний, людина буде направлена до сімейного лікаря. Якщо ні, то вона буде спокійно працювати".
Що відомо
- Житомирська міська рада отримала 4000 тестів для виявлення COVID-19 у педагогічних працівників.
Читайте також
- Реабілітаційний комплекс для відновлення рухових функцій отримала від благодійників Житомирська обласна дитяча лікарня.
- Лікарняні, декретні та страхові: із січня ці виплати здійснює Пенсійний фонд. Що змінилося.
- У першу ніч у Бахмуті нарахував 60 прильотів: викладач ансамблю "Сонечко" із Житомира пішов добровольцем у ЗСУ.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: