Дівчинку вагою п'ять кілограмів 75 грамів народила Анастасія Куликівська у пологовому відділенні першої міської лікарні Житомира. Жінка за кермом приїхала народжувати до Житомира з Білої Церкви, де проживає зі своїм чоловіком. Він – військовий, проте зміг приїхати на пологи до дружини.
"Хотіли дитину, але про вагітність дізналися, коли вже тато був на війні, – розповідає Анастасія Куликівська. – Думок перервати вагітність не було. Було страшно: не за себе, я почала думати, що я відповідальна ще за одне життя".
Анастасія каже, що про велику вагу дитини знала, але що буде понад п'ять кілограмів, дізналася вже після операції: кесарів розтин.
"Вагітність проходила дуже легко, – каже Анастасія Куликівська. – У мене не було ні токсикозу, ніяких проблем. Просто вже була дата пологів, а дитина ще не збиралася народжуватися. Ми раз приїхали, то сказали, що ще почекаємо. Другий раз приїхали і теж сказали: чекаємо. Попередньо сходили на УЗІ, де сказали, що вага плоду приблизно: 4.200- 4.300".
Зріст дівчинки – 61 сантиметр. Акушер-гінеколог пологового відділення міської лікарні №1 Андрій Корбутяк каже, що така дитина в лікарні народилася вперше від початку повномасштабної війни.
"Взагалі такі великі діти народжуються дуже рідко, – каже Андрій Корбутяк. – І я не пам'ятаю за час війни таких, оскільки фізіологічно народити таку дитину вкрай важко. Тим більше – у перших пологах. Відповідно до рішення консиліуму, у ситуації Анастасії були покази до операції. Те, що ця дитина велика, то сам Бог велів, аби ми допомагали цій дитині шляхом операції – кесарів розтин".
Олександра – таке ім'я для донечки обрало подружжя. Мама дівчинки каже, що майбутнє своєї дитини бачить тільки в незалежній Україні.
"Якщо Бог в такі часи дав можливість завагітніти, дав цю дитинку, то це означає, що все буде добре, – розповідає Анастасія Куликівська. – Кажуть, що дівчатка народжуються до перемоги, адже незабаром вже перемога і вона за нами".
Читайте також
- В період повномасштабної війни у Житомирі знизилася народжуваність.
- Волонтери поповнили медичним устаткуванням пологове відділення міської лікарні №1 у Житомирі.
- У житомирському перинатальному центрі запрацював кабінет психосоціальної підтримки для вагітних та породіль.
- Народжувала у монастирі під обстрілами російських військ – історія сім'ї Наталії Охматенко, яка переїхала до Коростеня.
- "Не можемо повернутися додому" – переселенка з Бучі Людмила Гаврилюк з двома дітьми приїхала на Житомирщину 24 лютого.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber