Тренінг "Гранатометна справа": у Житомирі цивільних навчали, як знищувати ворожі танки та іншу броньовану техніку

. У Житомирі цивільних навчали, як знищувати ворожі танки та іншу броньовану техніку, Житомир, листопад 2022 року. Скриншот: Суспільне Житомир

У Житомирі цивільних навчали, як знищувати танки та іншу броньовану техніку. Для містян провели тренінг із гранатометної справи. Основна мета тренінгу – навчити людей, які до цього не тримали зброї у руках, користуватися протитанковими гранатометами та знищувати ворожу техніку. Про це Суспільному розповів координатор проєкту "Центр готовності цивільних" Віталій Кузьмін.

За його словами, подібний тренінг у Житомирі проводять вже вдруге. До цього житомирян навчали тактичній медицині, стрілецькій справі, правильному екіпіруванню.

"Ми підготували людей, які пройшовши наші тренінги, вже служать у Збройних силах України, – каже Віталій Кузьмін. – Тобто це була їх основна база. Люди пройшли у нас 5-7 тренінгів, їх призвали і вони до війська вже прийшли більш-менш готовими – знали, як працювати зі зброєю, з тим самим гранатометом. Люди прийшли досить підготовленими вже до війська".

Віталій Кузьмін. Житомир, листопад 2022 року. Скриншот: Суспільне Житомир

Житомир, листопад 2022 року. Скриншот: Суспільне Житомир

Житомир, листопад 2022 року. Скриншот: Суспільне Житомир

Тетяна до тренінгу про протитанкову зброю лише чула, сподівається, що ці знання їй не знадобляться, проте дівчина хоче бути готовою до всього.

"Ми зараз живемо в такий час, коли потрібно бути готовим до всього і розбиратися у якихось базових речах, які нас зараз оточують, – каже відвідувачка тренінгу Тетяна. – Країна зараз у стані війни, звісно, дай Боже, щоб нам це не стало у нагоді, але розбиратися у цьому повинен кожен. Війна продовжується і наш сусід нікуди не подінеться".

Тетяна. Житомир, листопад 2022 року. Скриншот: Суспільне Житомир

Житомир, листопад 2022 року. Скриншот: Суспільне Житомир

Під час тренінгу присутніх навчають користуватися майже усіма типами протитанкових гранатометів, які використовує українська армія – від радянських "РПГ-7" до більш сучасних зразків виробництва західних партнерів України NLAW та Javelin.

"Найголовніше завдання сьогоднішнього тренінгу – щоб люди навчилися розбиратися з військовою технікою та озброєнням, щоб вони цієї зброї не боялися, – каже інструктор з протитанкових засобів Дмитро. – Це просто базові знання. Звичайно, цивільний з цього тренінгу не вийде професіоналом, але він вже не боятиметься, він спробує зробити постріл на симуляторі, побачить, що все простіше, ніж здається. Тобто зможе розібратися, коли воно у нього опиниться в руках, людина це зможе сама освоїти".

Дмитро. Житомир, листопад 2022 року. Скриншот: Суспільне Житомир

Житомир, листопад 2022 року. Скриншот: Суспільне Житомир

Читайте також

  • "Ми не поступаємось солдатам НАТО" – інструктор ЗСУ Сергій про підготовку у Великій Британії.
  • Пройшов на протезі майже 100 кілометрів: ветеран АТО з Житомира Олександр Швецов купив шість автівок для ЗСУ.
  • "Зустрів повномасштабну війну за 70 кілометрів від Маріуполя" – прикордонник з Овруччини Сергій Барановський.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber