Для переселенців у Житомирі організували експрескурс вивчення української мови. Заняття проходять в Домі української культури двічі на тиждень і триватимуть до кінця грудня, розповіла Суспільному тренерка експрескурсу, вчителька української мови Людмила Ліневич.
За її словами, тут викладачі допомагають переселенцям опанувати українську для щоденного спілкування.
"Мова – це не тільки обличчя людини, це зброя. І сьогодні ми воюємо кожний на своєму фронті. І поки у нас є державна мова, до того часу ми державна територія", – каже Людмила Ліневич.
Серед слухачок – Валентина Грошева з Сєвєродонецька. З родиною пережила обстріли російських військ і в квітні приїхала до Житомира.
"Була вимушена виїхати, бо вже не було світла, вже не було газу, теплопостачання не було, – розповідає Валентина Грошева. – Постійно десь щось вибухало. Було дуже багато руйнувань. Якщо ходила по вулиці і дивилася, сьогодні домівки були цілі, а завтра пішла – того чи іншого будинку вже немає. І коли їхала, мені дуже дивно було дивитися, що скрізь стоять нормальні будівлі, не зруйновані, вікна не розбиті. Якось дивно було дивитися, що десь є нормальне, спокійне життя".
Вивчати мову жінка прийшла свідомо. Каже в школі, де вона навчалася, не було української мови. Тому має бажання навчитися нормально, красиво, грамотно говорити.
Із Херсонської області приїхала Жанна Воропай. Рідну домівку вона покинула через те, що її чоловік з 2014 року брав участь в АТО.
"Я шість років працювала з учасниками АТО, допомагала їм у вирішенні різних питань, – розповідає Жанна Воропай. – І мені сказали, що мої односельці мене просто здали. Мені довелося збирати дитину і їхати з дому. Там залишився чоловік. Ми його вивезти не змогли. Прийшла на курс української мови, щоб вдосконалити свої знання щодо рідної мови. Так як я люблю свою мову, свою країну, свою землю. Це моя земля, це моя Україна".
Організувало експрескурс вивчення української мови для переселенців житомирське міське управління культури.
Що відомо
- 9 листопада 2021 року в Житомирі в Домі української культури розпочали безкоштовний експрес-курс "Прокачай українську".
- "Говоримо українською" – в Житомирі 9 листопада 2022 року стартував освітній проєкт для дітей-переселенців.
Читайте також
- Музей-лабораторія туристичного українознавства запрацював у житомирському Поліському університеті.
- У Житомирі працюватимуть безкоштовні курси з польської мови.
- У Житомирському держуніверситеті остаточно припиняють викладати російську мову та літературу.
- З наступного навчального року у житомирських школах не вивчатимуть російську мову.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber