Перейти до основного змісту

Через обстріли енергетичної інфраструктури військами РФ дефіцит потужності на Житомирщині становить близько 30 відсотків

. Наслідки відключень електрики у Житомирі. Листопад 2022 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Компанія "Житомиробленерго" оприлюднила графіки відключень електроенергії у Житомирі та області. Відповідна інформація з'явилася на сайті підприємства. За словами керівника компанії Олексія Шекети, через обстріли енергетичної інфраструктури російськими військами дефіцит потужності на Житомирщині становить близько 30 відсотків.

"У жовтні 2021 року наша область спожила приблизно 300 мільйонів кіловат енергії, а цього жовтня ми маємо 206 мільйонів, тобто можна собі уявити, наскільки у нас зараз є дефіцит потужності – це приблизно 30-40 відсотків дефіциту, це колосальна кількість електроенергії", – каже голова правління АТ "Житомиробленерго" Олексій Шекета.

Олексій Шекета. 1 листопада 2022 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Наслідки відключень електрики в Житомирі. 1 листопада 2022 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Споживачів електроенергії у місті та області розділили на чотири сектори. У разі необхідності аварійних відключень, електропостачання вимикатимуть в одному з цих секторів за командою диспетчера компанії "Укренерго".

"Якщо сьогодні потрапляє під відключення перший сектор, то інші три сектори ми намагаємося не відключати і, скоріш за все, ми це робити не будемо, – каже Олексій Шекета. – Тобто всі споживачі, які потрапили у перший сектор на сьогодні, то до них застосовуватиметься цей графік обмежень, якщо буде така команда на відключення. Решта секторів можуть розраховувати на безперебійне постачання електрики".

Наслідки відключень електрики в Житомирі. 1 листопада 2022 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

За словами Олексія Шекети, у випадку аварійних відключень можливі перепади напруги у мережі. Дмитро Клименко показує свою зламану електричну плиту. Каже, прилад перестав працювати саме під час відключення. В результаті на ремонт чоловік витратив майже півтори тисячі гривень.

"Заміна самого ТЕНу – це більше семисот гривень, плюс робота і в результаті вийшло десь близько 1300 гривень, – розповідає Дмитро Клименко. – Це вийшла повна вартість ремонту техніки. Зараз-то плита працює, але готувати страви потрібно набагато довше, аніж до того, як вона зламалася".

Дмитро Клименко. 1 листопада 2022 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Найбільше від перепадів напруги страждають електроприлади, оснащені електронними блоками управління – це пральні, посудомийні машини, сучасні холодильники, кавоварки. Майстер з ремонту побутової техніки Олександр Буланов каже, що інколи вартість заміни чи ремонту блоку управління може сягати більше половини вартості самого електроприладу.

"Згорають найбільше електронні блоки керування у техніці, а зараз, по суті, 99,9 відсотків техніки мають такі блоки керування, тобто все на електроніці і вона вся буде страждати від перепадів напруги", – каже Олександр Буланов.

Олександр Буланов. 1 листопада 2022 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Наслідки відключень електрики в Житомирі. 1 листопада 2022 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Після 10 жовтня, з початком відключень електроенергії, кількість заявок у власника сервісного центру з ремонту побутової техніки В'ячеслава Бондара зросла майже наполовину. Аби вберегти техніку від перепадів, чоловік рекомендує кілька варіантів. Найкращий з них – це стабілізатор напруги.

"В середньому стабілізатор на п'ять кіловат коштує 7-10 тисяч гривень, це буде такий середній варіант, тому що є більш дорогі варіанти – інверторні, які можуть коштувати і тисячу доларів, – каже В'ячеслав Бондар. – Все залежить від того, яка потужність вам потрібна для вашого споживання. Мінімальний варіант – це 600-700 гривень. Це можна купити реле напруги для холодильника, морозильної камери і варто не забувати вимикати з розетки побутову техніку, якщо ви її не використовуєте".

В'ячеслав Бондар. 1 листопада 2022 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Що відомо

  • У північних та центральних регіонах України вимикатимуть світло.
  • З 10 жовтня Росія почала атакувати об'єкти критичної інфраструктури на території Україні. Під удар потрапили зокрема ті, що відповідають за постачання електроенергії споживачам. Через це майже в усіх регіонах кожного дня були перебої зі світлом та подекуди з водопостачанням. За перший тиждень атак було зруйновано 30% українських електростанцій.
  • 31 жовтня у ДТЕК повідомили, що в Україні закінчуються запаси обладнання, яке необхідного для відновлення об'єктів енергетичної інфраструктури.
  • На Житомирщині підприємствам та організаціям рекомендували оптимізувати графік роботи для економії електроенергії.
  • 10 жовтня армія РФ завдала ракетного удару по енергетичній інфраструктурі Житомирщини.
  • Жителів Житомира та області попросили зменшити споживання електроенергії з 17.00 до 23.00.
  • На Житомирщині відновлюють енергопостачання, увечері 10 жовтня в Житомирі не вмикатимуть вуличне освітлення.
  • Жителів Житомирщини просять й надалі економити електроенергію через її обмежене постачання.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Топ дня
Вибір редакції