Тренінг "Мінно-вибухові пристрої. Правила безпеки та принцип дії" для цивільних відбувся у Житомирі. Понад 30 людей навчалися розпізнавати різні вибухонебезпечні предмети, дізнавалися про принцип їх дії та як себе поводити у разі їх виявлення. Про це Суспільному розповіла помічниця координатора проєкту "Центр готовності цивільних" в області Олеся Маслюківська.
За її словами, практичний тренінг з мінно-вибухової безпеки у Житомирі відбувся вперше.
"Тренінг для цивільного населення проводять військові, які брали участь у бойових діях, – розповідає Олеся Маслюківська. – Оскільки проєкт відбувається за підтримки Благодійного фонду Сергія Притули, то ми вітаємо вільні донати до фонду, які йдуть на підтримку Збройних сил України".
Учасникам тренінгу демонстрували види протитанкових та протипіхотних мін і розповідали, які бувають розтяжки.
"Противник використовує протитанкові міни, протипіхотні міни, міни-пастки, міни-сюрпризи, – каже військовослужбовець Валерій. – Міни ПФМ-1, які ще називають "пелюстка", містять рідку вибухонебезпечну речовину і спрацьовують від будь-якого натискання. Вони дуже небезпечні. Їх дуже багато на території, яку залишає противник".
"Зараз війна в країні і цікаво знати побільше такої інформації, – каже учасник тренінгу Андрій. – Десь може в ліс по гриби доведеться сходити і знайдеш такий пристрій, то будеш знати, як з ним поводитися".
"Вважаю, що кожна людина має пройти такий тренінг, – каже учасниця тренінгу Анастасія. – Як мінімум для збереження свого власного життя. Дай Бог, щоб це все нам не згодилося, але ми маємо це все знати. Це базові знання під час воєнного стану. Я сьогодні вперше побачила міни, бо мене життя до війни не готувало".
Читайте також
- Поводження зі зброєю: в Житомирі для цивільних провели тренінг зі стрілецької справи.
- На Житомирщині сформували спецбригади швидкої допомоги і провели навчання щодо дій при хімічній чи радіаційній небезпеці.
- Як поводити себе в надзвичайних ситуаціях – житомирські рятувальники проводять заняття із добровольцями.
- Фермер Леонід Райський на 30 гектарах поля поблизу Житомира посіяв та зібрав півтори тисячі тонн кавунів.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber