40 каркасних будинків для переселенців: у Житомирі підписали Меморандум про співпрацю з Товариством Червоного Хреста

. Меморандум про партнерство та співпрацю з Товариством Червоного Хреста підписали у Житомирі. 25 серпня 2022 року, Житомир. Фото: Житомирська міська рада

25 серпня Житомирська обласна військова адміністрація разом із Житомирською міською радою підписали з Товариством Червоного Хреста Меморандум про партнерство та співпрацю. Про це повідомив у Telegram-каналі голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

За його словами, це не просто документ про добрі наміри.

"Меморандум передбачає реалізацію конкретного проєкту, необхідного для сотень переселенців, які евакуюються до Житомирщини з найгарячіших територій, що потерпають від дій російських окупантів. Передусім, йдеться про встановлення у Житомирі 40 каркасних будинків, що дозволить забезпечити житлом понад 200 переселенців зі сходу та півдня України. Це житло матиме усі необхідні меблі та побутову техніку. Будинки будуть розташовані поряд із необхідною міською інфраструктурою. Основною перевагою таких рішень є швидкий монтаж та врахування потреб кожної з родин. Також ці оселі є досить автономними й комфортними взимку та влітку", – зазначає Віталій Бунечко.

За словами Віталія Бунечка, міжнародні партнери мають досвід у застосуванні таких будинків.

"Італія та її громади переживали не одне природне лихо, яке знищувало ледь не четверту частину житлового фонду певних міст, – каже Віталій Бунечко. – Тому забезпечення тимчасовим житлом тоді й зараз є в пріоритеті".

Наразі міська влада Житомира готова розпочати роботи з підключення майбутнього житла до мереж. За інформацією співробітників Червоного Хреста, тендер на закупівлю необхідних конструкцій італійське представництво вже провело.

"Очікуємо на їх поставку та розв'язання логістичних питань для доставки будинків на Житомирщину. Також обговорили з представниками Червоного Хреста нагальні потреби міст та районів області задля забезпечення сталого проходження опалювального сезону з урахуванням можливого збільшення навантаження на соціальну інфраструктуру регіону через зростання кількості евакуйованих зі сходу та півдня України", – наголосив Віталій Бунечко.

25 серпня 2022 року, Житомир. Фото: Житомирська міська рада

За інформацією Житомирської міської ради, італійці беруть на себе виготовлення та доставку модульних будиночків.

"Задача міста — сформувати ділянку, провести комунікації та забезпечити повну інфрастуктуру. Житомиряни, які втратили житло, також мають статус внутрішньо переміщених осіб. Вони зможуть за бажанням теж проживати там до повної відбудови своїх помешкань", — інформує Житомирська міська рада.

Читайте також

  • 20 модульних будинків планують побудувати для переселенців у Брусилівській громаді на Житомирщині.
  • У Житомирі та Коростені зводитимуть багатоповерхівки, де зможуть оселитися переселенці.
  • В Житомирі відкриється колективний центр, де зможуть тимчасово проживати більше сорока переселенців.
  • 26 лютого у Житомирі представники благодійного фонду "Карітас-Житомир" облаштовували прихисток для переселенців та тих, хто потребує допомоги.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber