Перейти до основного змісту

Попаснянський центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю "Лелека" евакуювався до Житомира

. Житомир, 4 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Попаснянський центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю "Лелека" евакуювався до Житомира. У закладі діти та молодь проходять соціальну, психологічну і педагогічну реабілітацію та працюють у столярній майстерні. Про це Суспільному розповіла керівниця центру реабілітації Наталія Овчаренко.

За її словами, Попаснянський центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю переїхав до Житомира минулого тижня. Нині у центрі чекають працівників, які виїхали до інших міст.

"Загроза для життя була у всіх жителів Попасної, – каже Наталія Овчаренко. – Ми деякий час ще залишалися у своєму місті, але були дуже потужні обстріли. Місто наше на 95% зруйноване, тому ми всі були змушені виїхати. Кожен фахівець закладу зупинявся там, де міг, бо кожен виїжджав, як міг".

Наталія Овчаренко. Житомир, 4 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

У Попасній, що на Луганщині, центр реабілітації "Лелека" працював з 2017 року.

"З вихованцями працювали наші фахівці: вчитель-реабілітолог, вихователь соціальний, вчитель трудового навчання, психолог, логопед, – розповідає Наталія Овчаренко. – Інструктор ЛФК, масажист, лікар-фізіотерапевт проводили фізичну та фізкультурно-спортивну реабілітацію".

Житомир, 4 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Попаснянський центр комплексної реабілітації облаштували у Житомирі у приміщенні соціальної майстерні. Станом на четверте серпня заняття у закладі відвідують понад 20 дітей з інвалідністю.

"Робота з фахівцями відрізняється від роботи, яка була з волонтерами, – каже волонтерка Олена Гончаренко. – Стан дітей покращується. Наших дітей в майстерні стає все більше. Крім столярної майстерні, ми плануємо облаштувати ще й швейну майстерню і реабілітацію. Тому потребуємо більшого приміщення і зараз його шукаємо".

Житомир, 4 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Ганна Жилінська привела на заняття свого 26-річного сина. Каже, що він ходить до майстерні, аби поспілкуватися з однолітками.

"Ось це клеїть він і вже вміє вирізати, – розповідає Ганна Жилінська. – Він може все. Так як я дивлюся на нього, то він може. Але вдома він не хоче цього робити, а тут робить, тут йому подобається".

Житомир, 4 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Ганна Жилінська. Житомир, 4 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

У столярній майстерні центру реабілітації молодь з інвалідністю навчають працювати з побутовими знаряддями. Така робота допомагає інтегруватися у суспільстві.

"Вихованці вже можуть користуватися випалювачем, готувати поверхню для роботи, – каже реабілітолог Микола Заканавський. – Також ми можемо склеювати прості деталі та ознайомилися з багатьма способами з'єднання деревини. Ми вивчаємо прості, але необхідні речі. Навчаємо користуватися простими побутовими приладами, як-от викрутка, плоскогубці, молоток, а також робити прості речі, які знадобляться у житті і в господарстві".

Микола Заканавський. Житомир, 4 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 4 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 4 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Окрім занять у столярній майстерні, у закладі також займаються розвитком пам'яті та уваги підопічних.

"Тут є і дівчатка, і хлопчики, – розповідає Наталія Овчаренко. – Проводиться педагогічна і психологічна реабілітація. Розвиваємо мислення, пам'ять. З батьками проводимо психологічні тренінги. А далі у нас у планах – облаштування творчої майстерні. Ми хочемо також додати напрямок спортивної реабілітації".

Житомир, 4 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Заняття у центрі реабілітації проходять двічі на тиждень.

Читайте також

  • Для тимчасового проживання переселенців у Житомирі відкрили Колективний центр.
  • У Житомирі двічі на тиждень переселенці отримують гуманітарну допомогу від благодійного фонду "Карітас-Житомир".

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Топ дня

Вибір редакції