У Житомирі мешканці гуртожитку, який 8 березня був зруйнований внаслідок авіаудару російських військ, чекають на компенсацію за втрачене житло. Частина квартир у гуртожитку не приватизовані, розповіла кореспондентам Суспільного мешканка однієї з таких квартир Лариса Храброва.
За її словами, її квартира повністю зруйнована. Своє житло її родина, як і інші 37 сімей, не встигли приватизувати. Зараз люди живуть в орендованих квартирах, каже Лариса Храброва.
"Ми багато разів звертались з приводу приватизації. Зробити це було важко. Ледь не через суд ми намагалися. Всюди відмовляли. Хоча у мене тут місце реєстрації, всі документи були зібрані. Але не вистачало якогось одного запису. Ми боїмось залишитися на вулиці і що нам не дадуть взагалі ніякого житла і скажуть, що нам не дозволено", – каже Лариса Храброва.
Юрій Мельничук показує, що залишилось від його квартири, яку він придбав декілька років тому. На момент авіаудару російських військ він та його дружина не були вдома, тому і вижили, розповідає чоловік.
"Це наш холодильник. Ось наша невеличка кухня. Тут у мене було робоче місце. Там висів телевізор. Кронштейн якимось дивом тримається. Це – наша спальня, там було ліжко. Тут було робоче місце дружини. Ми купували цю квартиру не для того, щоб їздити по зйомним квартирам", – каже Юрій Мельничук.
За словами заступника Житомирського міського голови Сергія Кондратюка, люди, які мають право власності на зруйноване житло, компенсацію отримають. А ті, хто свої квартири не приватизував, повинні чекати рішення Верховної ради.
"Ми всі знаємо, що вже в першому читанні пройшов проєкт Закону про компенсацію. Все, що стосується квартир, які є власністю громадян – квартир, чи будівель, чи приватизованих будинків. Програма "Дія", де є всі дані, працює. Ми також подали інформацію про те, які необхідні зміни до Закону, щоб всі мешканці житла все-таки змогли отримати компенсацію за пошкоджене або зруйноване житло", – сказав Сергій Кондратюк.
Земельна ділянка, на якій розташований гуртожиток, належить Міністерству оборони України. Заступник міського голови каже, що її доцільно перевести у власність міста, тоді на місці зруйнованого будинку можуть побудувати нове житло.
"Потрібно, щоб земельна ділянка була в територіальній громаді міста Житомира. Тому буде рекомендація депутатської комісії стосовно винесення на сесію міської ради питання прийняття в комунальну власність земельної ділянки, на якій розташовані зруйновані будівлі", – сказав Сергій Кондратюк.
Що відомо
- Черговий авіаналіт на Житомир – під обстріл потрапив завод і гуртожиток.
- На Житомирщині кількість загиблих внаслідок авіаударів, здійснених 8 березня, зросла до десяти людей.
- У житомирській лікарні №2 розповіли про стан постраждалих внаслідок авіанальоту на Корбутівку.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber