Житомирянин Артем Сачук: "Шахівницю використовую, щоб пояснювати бійцям, що таке бойові формування"

. Житомир, 19 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомирянин Артем Сачук – віцепрезидент Федерації шахів України. Після початку повномасштабної війни пішов добровольцем у військо. Зараз служить у Збройних силах України, де навчає побратимів грі у шахи, пояснюючи на прикладі шахових комбінацій, що таке бойові формування.

До 24 лютого 2022 року Артем Сачук працював в офісі реформ Кабінету Міністрів та мав власний бізнес. Жив цілком повнокровним життям, каже про себе Артем.

"Єдине, останні три місяці я був у стані якогось нервового збудження. Мені здавалось, що все не так. І коли почалась війна, то я зрозумів чому", – каже Артем Сачук.

Артем Сачук. Житомир, 19 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

У перші дні повномасштабної війни чоловік вирішив іти до війська. Розповідає, що не було сенсу лишатись у Києві – приїхав до Житомира і через день пішов до військкомату. У дві частини не взяли, бо не мав військового досвіду. І вже з третього разу, через тиждень, призвали до війська. Артем каже, що до військової служби адаптувався швидко – допоміг туризм, яким він займався в дитинстві.

Фото: Артем Сачук

"Десь через тиждень відбувся ракетний обстріл, і наше наметове містечко було знищене. Фактично другий тиждень ми жили в лісі. Спали при -8 градусах на землі на карематах у спальниках, голову накривали просто покривалами", – розповідає Артем Сачук.

Фото: Артем Сачук

Чоловік каже, що у вільний час навчає побратимів грати в шахи. І бійці показують досить пристойний рівень, цікавляться, хочуть вчитись. За словами Артема, за допомогою шахівниці можна показати багато речей, які знадобляться у війську.

"За великим рахунком, на шахівниці можна багато показати, – каже Артем. – І я це використовую, щоб пояснювати своїм бійцям, починаючи від того, що таке "бойова колона", "клин", "підкова", тобто бойові формування".

Фото: Артем Сачук

Грати в шахи Артем Сачук почав у шість років. А зараз сам навчає цій грі маленьких дітей. В одному з дитячих таборів під час приїзду до Житомира він провів майстер-клас.

"Поки була можливість, я цей час виділив для того, щоб діти отримали базові знання, що таке шахи, як ходять фігури і як ці знання використати у дорослому житті і, в тому числі, у війську", – сказав Артем Сачук.

Житомир, 19 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 19 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Читайте також

  • Житомирянин Сергій Твардовський: арт-менеджер, який пішов добровольцем і став офіцером-психологом ЗСУ.
  • Професор з Житомира Віктор Мойсієнко залишив викладацьку діяльність і вступив до лав Збройних сил.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber