З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Народицькій громаді війська РФ підірвали чотири мости. Нині у громаді вирішують, як їх відбудувати. Проєктувальник мостів Віктор Присяжнюк розповів кореспондентам Суспільного, що на відновлення одного з мостів громади знадобиться близько 50 мільйонів гривень.
Населенні пункти Народицької громади з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України одними з перших на Житомирщині стикнулися з реаліями війни. Під окупацією опинилися жителі п'яти сіл –Грезля, Давидки, Радча, Нова Радча, Стара Радча. У громаді були зруйновані будинки та підірвані чотири мости.
Міст через річку Уж, який рухався на роликах понад пів сотні років, сполучав Народичі та Базар. Цю переправу російські війська знищили шостого березня.
"Зараз ви бачите понтонну переправу – перед тим, як ми почали її робити, там були воронки глибиною до п'яти метрів. По всьому мосту ми бачимо значну кількість осколків. Відстань велика, своїми силами громада поки що спромоглася лише поставити понтон і зробити насипну дорогу. До нас приїжджали делегації з країн Балтії – то, можливо, вони нам допоможуть в будівництві", – каже начальник Народицької селищної військової адміністрації Олег Ярмолюк.
Проєктувальник мостів Віктор Присяжнюк розповів, що відновити міст можна за сім-вісім місяців.
"Для його відновлення потрібно замінити прольотні будови, а також передбачити проїжджу частину згідно технічної категорії та пішохідні доріжки, оскільки дана споруда знаходиться в населеному пункті. Орієнтовна вартість – приблизно 40-50 мільйонів гривень. Це в цінах 2021 року", – говорить Віктор Присяжнюк.
Міст через річку Норинь з'єднував Народичі з Радчанським стростинським округом. Зі слів начальника військової адміністрації, переправу підривали двічі, остаточно зруйнувавши її 28 лютого.
"Ця авіаційна бомба була начинена сталевими кульками – метал товщиною у сантиметр був пошкоджений не тільки в одному, а у кількох місцях. Були пошкоджені покриття та за сто з лишнім метрів були пошкоджені будівлі. Це, в основному, вікна та дахи. Крім того, поряд іде газопровід – він також зазнав ушкоджень, внаслідок чого було призупинено постачання газу. Але нам вдалося за один день відновити постачання газу", – каже Олег Ярмолюк і додає, що відновити мости у Народицькій громаді зможуть лише за умови фінансування із держбюджету та за рахунок грошей міжнародних партнерів.
Наразі кореспонденти Суспільне Житомир надіслали запит до Житомирської обласної військової адміністрації щодо ситуації із фінансуванням на відновлення мостів. Чекаємо на коментар.
Що відомо
- У листопаді 2021 року житомирські прикордонники почали посилювати охорону кордону України з Білоруссю – на кордон відправили додаткову техніку та кінологів зі службовими собаками. Згодом охорону кордону з Білоруссю посилили резервістами Нацгвардії, поліції та ЗСУ.
- Зранку 19 березня в Народичах рятувальники ліквідували пожежу в будівлі зерноскладу, де після нанесеного російськими військами авіаудару зайнялося перекриття та покрівля.
- 24 жителів Народицької громади, які отримали травми внаслідок артобстрілів 19 та 20 березня, шпиталізували до лікарень.
- Станом на 1 квітня три населені пункти Народицької громади були окуповані російськими військами.
- На Житомирщині за тридцять сім днів війни від артилерійських обстрілів російських військ найбільше постраждали Малинська та Народицька громади.
- Житель села Грезля Народицької громади розповів про перебування у їхньому селі російських військ.
- Кореспонденти Суспільного побували у Народицькій громаді, де місцеві жителі розповіли, як пережили окупацію і що по собі лишили російські війська. У квітні там проводили розмінування та знищення боєприпасів, які лишила по собі армія РФ.
- На початку травня у п'яти деокупованих селах Народицької громади відновлювали газопостачання.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber