День Героїв у Житомирі – родичі загиблих військових принесли портрети полеглих воїнів-героїв

. Житомир, 23 травня 2022 року. Фото: Житомирська міська рада

23 травня в День героїв у Житомирі вшановували бійців ЗСУ, волонтерів та цивільних, котрі наближають перемогу. Родичі загиблих військових принесли портрети полеглих воїнів-героїв.

Близько пів сотні житомирян поклали квіти до пам’ятників, згадали імена загиблих та спільно молилися за Україну та український народ.

Житомир, 23 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Мати загиблого військового Максима Перепелиці Галина Перепелиця прийшла до пам'ятника "Захисникам України у війні з російським агресором" з портретом свого загиблого сина. Максим Перепелиця служив у 13 окремому десантно-штурмовому батальйоні, загинув у 2017 році у боях поблизу Верхньоторецького на Донеччині.

"Це така дата, яка для мене пов'язана із пам'яттю сина. Хай не забувають, пам'ятають і цінують. Адже вони віддали найдорожче – своє життя. Віддали життя за кожного з нас", – каже Галина Перепелиця.

Син Галини Перепелиці Максим загинув у боях за Україну в 2017 році. Житомир, 23 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 23 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Сергій Майстров загинув у боях поблизу Макарова у березні 2022 року. Мати загиблого героя Антоніна Яблонська говорить: дуже важливо, аби житомиряни пам'ятали героїв, які захищали та захищають Україну.

"От і пам'ять будемо зберігати та пам’ятати. Будемо вшановувати. Треба, щоб все життя пам’ятали. Чомусь наша Україна так страждає завжди", – каже мама загиблого героя.

Антоніна Яблонська говорить: важливо, щоб житомиряни зберігали пам'ять про своїх героїв. Житомир, 23 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 23 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Сергій Сухомлин. Житомир, 23 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

З 2014 року у Житомирі поховані 154 військовосужбовця, котрі загинули у боях з російськими військами.

"Указом президента цей день був визначений, як День Героїв. Але розуміння, наскільки ця дата важлива для нашого народу, спочатку не було. Був біль війни з 2014 року. Були десятки, сотні наших житомирян, яких ми втратили. Але сьогодні цей день сприймається зовсім по іншому", – сказав міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber