На Житомирщині поліція, прокуратура та Служба безпеки України фіксують та розслідують воєнні злочини російських військових. Тільки по Овруцькому відділенню поліції за час вторгнення відкрили близько 50 кримінальних проваджень. По кожному з них збирають речові докази та свідчення постраждалих і свідків. Про це Суспільному розповів Овруцький міський голова Іван Коруд.
За його словами, по території трьох громад Овруччини відкрили близько 50 кримінальних проваджень. Лише шостого березня в Овручі росіяни завдали декілька авіаційних ударів по житлових кварталах міста.
"Тоді авіаударами було знищено центр зайнятості, частково зруйновані 28 багатоповерхових будинків, загинула сім'я в приватному будинку", – поінформував Іван Коруд.
Криміналіст Коростенського районного управління поліції Олександр Шваб показав кореспондентам Суспільного кімнату, де поліція зберігає речові докази воєнних злочинів російських військових на території Овруцької, Гладковицької та Народицької громад.
"Фактично вилучаємо уламки, де є номери, номерні уламки, які можна буде потім ідентифікувати", – каже Олександр Шваб.
Окремі злочини допомагають фіксувати місцеві жителі, які під час активних бойових дій ховали односельців, загиблих від рук росіян.
"Це одяг людей, яких, за словами односельців, розстріляли російські військові", – каже і показує Олександр Шваб.
Одну загиблу жінку і досі не вдалося знайти. Кожен факт слідчі поліції та СБУ фіксували на фото та відео.
"Там, де була можливість, вилучали речові докази, а саме: залишки вибухових речовин, авіаснарядів, артилерійських снарядів", – зазначив заступник начальника Коростенського відділу поліції Петро Бородій.
СБУ розслідує кримінальні провадження за трьома статтями Кримінального кодексу України: ведення агресивної війни, посягання на територіальну цілісність та порушення законів і звичаїв війни. Пресофіцерка СБУ у Житомирській області Ірина Мартинюк просить свідків та постраждалих від дій росіян надавати інформацію про злочини окупантів.
"Це важливо для правильної процесуальної фіксації усіх воєнних злочинів, які вчинила на території нашого регіону держава-окупант, а також для отримання статусу потерпілого та, відповідно, подальшої належної компенсації, зокрема, за репараціями за рахунок Російської Федерації", – зазначила Ірина Мартинюк.
Звертатися необхідно до управління СБУ у Житомирі особисто або поштою.
Читайте також
- У селі на Житомирщині фіксують наслідки руйнувань, що завдали війська Росії.
- У Коростені на Житомирщині 179 об'єктів пошкодили та 11 повністю знищили російські військові.
- Що зробили з житлом овручан російські війська на Житомирщині.
- Як у Народицькій громаді на Житомирщині пережили окупацію і що по собі лишили російські війська.
- У Малинській громаді на Житомирщині обстежують всі пошкоджені будівлі внаслідок обстрілів.
- Скинули дві бомби на будинок – житель одного з сіл Житомирщини втратив всю свою родину.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber