1 березня близько 22 години Житомир зазнав авіаудару у мікрорайоні Богунія. За попередньою інформацією, загинули чотири людини, серед них – одна дитина. Внаслідок авіаудару було пошкоджено 10 приватних будинків та 2 медичні заклади і 3 магазини. Оновлено: наразі підтверджують загибель двох людей. Інформація про смерть дитини не підтвердилася.
У трьох будинках виникли пожежі, які гасили близько 100 рятувальників. Під завалами, ймовірно, є травмовані.
У відеозверненні до громади на сторінці у мережі Facebook Житомирський міський голова Сергій Сухомлин сказав, що це був авіаудар.
"Щойно у житловий будинок по вулиці Сабурова, поруч з нашою другою лікарнею імені Павлусенка, влучила авіаційна бомба. Бомб було декілька. Будинок вщент зруйнований, в лікарні повністю вибило всі вікна і двері, кількість постраждалих уточнюємо. Працюють пожежники, ДСНС і всі, хто небайдужий до Житомира. Спокійної ночі сьогодні не буде", – сказав Сергій Сухомлин.
Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращено написав у своєму телеграм-каналі, що від ракетного удару загорілися житлові будинки. За його словами удар був здійнений із Білорусі.
ОНОВЛЕНО
01.00 – за інформацією обласного управління ДСНС, станом на 00.45 підтверджена загибель двох осіб, 10 – отримали травми. 12 людей, з яких шестеро дітей рятувальники дістали з підвалів напівзруйнованих приватних будинків. Аварійно-рятувальні роботи тривають. Також зазнав пошкоджень і Житомирський обласний перинатальний центр.
01.15 – працівники обласного перинатального центру показали фото та відео, на яких видно пошкодження, котрих зазнало приміщення Центру.
На своїй сторінці у мережі Facebook голова Житомирської облради Володимир Федоренко написав, що ніхто з вагітних пацієнток та породіль з дітьми, котрі перебували у перинатальному центрі, не постраждав.
"Своєчасне оповіщення про повітряну тривогу допомогло врятувати життя людям. На щастя, всі дітки, мамочки і вагітні – живі та не постраждали. Знаходяться всі в бомбосховищі та залишаться там на ніч", – сказано у повідомленні Федоренка.
ОНОВЛЕНО НА 7.00
У пресвідомстві Держслужби надзвичайних ситуацій у Житомирській області підтверджують загибель двох людей. Ще 16 – отримали травми. Врятували 12 осіб, з яких шестеро – це діти, котрих рятувальники дістали з підвалів напівзруйнованих приватних будинків. Аварійно-рятувальні роботи тривають.
На своїй сторінці у мережі Facebook народний депутат України Сергій Кузьміних опублікував фото, показавши, як виглядає Житомирська міська лікарня №2 після авіаудару, котрий було здійснено на Богунії.
На брифінгу о 09.00 голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко сказав, що кількість жертв зросла з двох до трьох людей.
Згодом від речниці обласного управління ДСНС Ірини Романюк стало відомо, що кількість жертв виросла до чотирьох.
Травмувалися семеро дітей – усіх їх госпіалізували до обласної дитячої лвкарні.
Про ситуацію на Житомирщині в умовах вторгнення російських військ
- Зранку 24 лютого у Озерному під Житомиром було чутно вибухи в районі аеродрому "Озерне". Міський голова Житомира Сергій Сухомлин виступив зі зверненням, у якому сказав, що Путін оголосив війну Україні. Дітей попросили не вести до садочків та шкіл. Біля банкоматів утворилися черги. Радник Міністра МВС Антон Геращенко на своїй офіційній сторінці у мережі Facebook повідомив, що в Озерному зранку 24 лютого було підірвано один літак.
- З 24 лютого після запровадження в Україні воєнного стану на Житомирщині ввели комендантську годину. У Центри комплектації громад Житомирщини пішли тисячі добровольців. Упродовж 25 лютого у різних районах Житомирської області фіксували вибухи. Громади організовували збір необхідних речей для територіальної допомоги.
- 26 лютого стало відомо про підрив мосту у Київській області, в результаті чого сполучення Житомира з Києвом автодорогою Київ – Чоп стало неможливим.
- 27 лютого в Житомирі пролунав потужний вибух на околицях міста – ракети на місто випустили з боку Білорусі. 28 лютого на території прикордонних громад, котрі межують з Білорусю у результаті обстрілу було знищено адмінприміщення. У селі Нова Рудня одна людина отримала поранення. Також обстріляли Квітневу громаду.
- Попри обстріли, онкоцентр і центр ПМСД у Житомирі працюють у штатному режимі. Громада готується чинити опір – жителі міста плетуть маскувальні сітки для потреб фронту, проводяться навчання з використання "коктейлів Молотова". Виробники хліба кажуть, що на Житомирщині не буде перебоїв із виробництва хліба – його випікатимуть відповідно до укладених договорів.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber