Перейти до основного змісту

У Житомирі щороку понад 300 дітей з інвалідністю проходять реабілітацію в БФ "Місія в Україну"

. Фото: Суспільне Житомир

Кожного року в Житомирі більше 300 дітей з інвалідністю проходить безкоштовну реабілітацію в благодійному фонді "Місія в Україну". Про це Суспільному розповіла речниця фонду Тетяна Артемчук.

За її словами, реабілітація в благодійному фонді за програмою "З тобою я зможу" для дітей безкоштовна.

"Проте на реабілітацію лише понад 20 дітей з комплексними порушеннями розвитку з малозабезпечених родин необхідно зібрати 400 тисяч гривень. Збір грошей відбуватиметься протягом листопада і завершиться 30 листопада, у день добрих справ – щедрий вівторок", – сказала Тетяна Артемчук.

Тетяна Артемчук. Фото: Суспільне Житомир

Шестирічний житомирянин Макар Лютик – дитина з інвалідністю. Хлопчик має часткову втрату зору та слуху, а також параліч правої частини тіла. Всі ці проблеми зі здоров'ям хлопець отримав, коли потрапив у ДТП.

"23 жовтня 2017 року сталася аварія, в якій уся сім'я (Макара – ред.) загинула, – каже бабуся хлопця Алла Щавлинська. – Залишився один Макар. Йому не було ще й трьох років. Травми були надто серйозні. Операція пройшла вдало і йому врятували ліву ногу. Права сторона уся в нас паралізована, тому що був сильний забій серця. Через це виник інсульт, гематома та кома. Відповідно, у нас часткова втрата слуху, часткова втрата зору і правосторонній геміпарез. У нас не працює права рука і нога. Відповідно, йде сколіоз спини. У нас не було шансів на життя. Взагалі, з лікарні ми забирали овоч. Дитину, яка народилася і не вміє нічого".

Фото: Суспільне Житомир

Над відновленням рухової активності Макара у фонді "Місія в Україну" працювали сенсорний та фізичний терапевти.

"У червні 2018 року Макар прийшов до нас на фізичну терапію у трирічному віці. У нього була зажата права ручка, він її не міг розігнути, нічого нею не брав. Тобто функція була відсутня. Також була проблема з лівою ногою, була порушена ходьба", – розповів фізичний терапевт Максим Максимчук.

Максим Максимчук. Фото: Суспільне Житомир

Крім відновлення рухової активності, над психоемоційним станом хлопця працювали психологи та вчителі з соціальної реабілітації. Наразі Макар Лютик може самостійно ходити, одягатися та обслуговувати себе.

"Він сьогодні самостійно ходить, про координацію можна сказати, що вона у нього набагато покращилася. Ручкою він вже почав виконувати функції, брати предмети", – каже Максим Максимчук.

Фото: Суспільне Житомир

Цього року Макар завершив дитячий садочок і пішов навчатися у перший клас школи.

"Хлопчик має достатній рівень знань, дуже комунікабельний, завжди йде на контакт, першим проявляє ініціативу. Ось навіть на фізкультурі він не відстає від дітей, попри те, що має фізичні вади, він все виконує", – розповіла класна керівниця Анастасія Катеренчук.

Анастасія Катеренчук. Фото: Суспільне Житомир

За словами реабілітологів, найголовніше, що родичі звернулися до них у ранньому віці, коли легше врегулювати такого роду порушення здоров'я.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

Топ дня

Вибір редакції