У Житомирі родини дітей з інвалідністю можуть отримати відшкодування за курс іпотерапії

. Фото: Суспільне Житомир

У Житомирі родини, які виховують дітей з інвалідністю, можуть один раз на рік звернутися до міського департаменту соцполітики за відшкодуванням вартості реабілітації за допомогою іпотерапії. Про це Суспільному розповіла представниця департаменту Надія Авсієвич.

За словами жінки, курс реабілітації триває три місяці. За цей час дитина відвідує 24 заняття. З міського бюджету родині можуть раз на рік відшкодувати вартість 10 занять.

"Надається одноразова соціальна допомога у розмірі три тисячі гривень за відвідування десяти занять. Ця співпраця успішна і на наступний рік теж передбачено перенесення її в комплексну програму соціального захисту", – сказала Надія Авсієвич.

Фото: Суспільне Житомир

Реабілітологиня Олеся Марчук говорить, що за останні пів року відшкодування за курс іпотерапії отримали десять родин.

"Батьки дітей, які потребують реабілітації іпотерапією мають звернутися до свого лікаря, який їх веде, тоді він вписує в індивідуальний реабілітаційний план те, що їм необхідна іпотерапії. Вони звертаються до нашого центру, проходять реабілітацію, а потім отримують компенсацію за договором з міською радою", – розповіла Олеся Марчук.

Олеся Марчук. Фото: Суспільне Житомир

Катерина Марковська виховує дитину з інвалідністю, і каже, що привела дитину на іпотерапію з вірою в те, що вона буде ходити. Жінка говорить, що для цього такі курси реабілітації її дитині потрібно відвідувати регулярно.

"Це дуже нам потрібно, – каже Катерина Марковська. – Моя дитина після іпотерапії отримує великий емоційний заряд. Ми робимо на конику вправи, розслабляється ніжка, тоді покращується її хода, вона навіть стрибати починає, бо на правій ніжці вона не дуже добре стрибає. Але після занять стрибає і на праву, і на ліву ніжку, і дуже радіє".

Катерина Марковська. Фото: Суспільне Житомир

Житомирянка Аліна Гришаєва виховує п’ятирічну доньку з інвалідністю. Коли жінка дізналася про діагноз дитини, то почала шукати різні методи реабілітації, а згодом дізналася про іпотерапію.

Аліна Гришаєва. Фото: Суспільне Житомир

"Якщо порівняти якими ми прийшли на перше заняття, і яка дитина на даний момент – різниця колосальна. Зміцнилися м’язи, дитина впевнено тримає голову, може з підтримкою і самостійно робити вправи на коні", – розповіла кореспондентам Суспільного Аліна Гришаєва.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини