60 ув'язнених, які відбувають покарання у Райківській виправній колонії № 73, 1 вересня розпочали навчання у школі при установі. Вони навчатимуться у вільний час від загального розпорядку режимної установи. Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник начальника колонії Дмитро Огороднік.
За його словами, така кількість бажаючих навчатися у школі є найбільшою за останні 10 років.
"Люди потрапили до колонії з різних причин, але тут вони мають можливість розвиватися і отримати освіту, – каже Дмитро Огороднік. – Навчання проходить відповідно до Закону України "Про освіту" в звичайному режимі. Після звільнення з місць позбавлення волі засуджені отримають свідоцтво державного зразка і можуть продовжити навчання у будь-якому закладі, який оберуть".
Ярослав Строкоус навчається за програмою 11 класу у школі при виправній колонії. Чоловіку – 35 років. За його словами, після здобуття середньої освіти, він планує отримати робітничу професію.
"Після відбування покарання я хочу піти до професійно-технічного училища, щоб здобути якусь професію і потім працювати за спеціальністю, – каже Ярослав Строкоус. – Найбільше мені подобається українська та зарубіжна література, люблю читати книги українських та зарубіжних письменників".
Засуджений Руслан Кошовий каже, що здобуває освіту, щоб соціалізуватися після відбування покарання.
"Це новий крок у життя після звільнення, це нові знання, шанс продовжити навчання у вишах, – каже Руслан Кошовий. – Хочу вступати після закінчення школи до вищих навчальних закладів, хочу бути психологом".
Навчальні предмети у школі при колонії викладають семеро вчителів. За словами заступника директора навчально-консультативного пункту при Швайківській школі Юрія Дзівалківського, освіту будуть здобувати учні віком від 19 до 42 років.
"Учні забезпечені навчальною літературою і мають все, що потрібно для навчання: зошити, ручки, олівці, лінійки, все приладдя, – каже Юрій Дзівалківський. – З семи вчителів, троє – основні працівники і четверо – сумісники. Після відбування терміну покарання соціалізуватися і бути повноправним членом суспільства – мета кожного засудженого. Здобуття освіти цьому сприяє".
Читайте також
- На Житомирщині батьки школярів двох малокомплектних шкіл домоглися через суд, щоб школи не закрилися.
- У Житомирі більше 70 учнів стали ліцеїстами наукового ліцею при держуніверситеті імені Івана Франка.
- У Житомирі в найбільших за кількістю учнів школах діти початкових класів навчатимуться з 12 години.