На Житомирщині через аварію на насосній станції у річці Тетерів гине риба

. Суспільне Житомир

Після аварії на насосній станції у Житомирі в річку Тетерів потрапили неочищені каналізаційні стоки, через які почала гинути риба. Про це Суспільному розповів старший інспектор Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергій Федорчук.

За його словами, вміст кисню в річці становить 2,8 міліграмів на літр при нормі не менше 4. Зниження рівня кисню спричинив скид забрудненої води через аварію на головній каналізаційній насосній станції Житомира.

Неочищені каналізаційні стоки потрапили до річки, яку жителі області використовують для купання, риболовлі, господарських потреб та напування тварин. Крім того, у Житомирі з річки беруть воду для міського водогону. Далі за течією Тетерів впадає у Київське водосховище та Дніпро.

Суспільне Житомир

Суспільне Житомир

"Ми пливемо вверх за течією по річці Тетерів у місце масової загибелі біоресурсів, – каже Сергій Федорчук. Дивіться, вздовж берегової лінії, де заплави, скільки у нас загиблої риби. У Тетереві фактично вся річкова риба: і лящ, і карась, і щука, і сом. Дуже багато маленьких сомів, які тільки віднерестилися. І вони вже всі фактично гинуть".

Суспільне Житомир

Суспільне Житомир

Мертву рибу з річки збирають.

"Це роблять обов'язково, аби не допустити її розкладання у річці, щоб не сталося спалаху інфекційних захворювань", – каже Сергій Федорчук.

Суспільне Житомир

Суспільне Житомир

Суспільне Житомир

До загибелі риби у річці Тетерів призвела аварія на головній каналізаційній насосній станції Житомира пізно ввечері 6 серпня.

"6 серпня затопило машинний зал, – каже директор комунального підприємства "Житомирводоканал" Андрій Нікітін. – Усе насосне обладнання вийшло з ладу. Були сильні потужні опади, і наша головна каналізаційна насосна станція не змогла прийняти на себе стільки води. За розрахунками, насосна станція може витягнути 5 – 5,5 тисяч кубічних метрів на годину. Вочевидь, прийшло більше. І нам довелося відкрити скид до нашої річки".

Суспільне Житомир

Андрій Нікітін. Суспільне Житомир

Сергій Федорчук каже, що вже протягом трьох діб відбувається скид нечистот у річку.

"На сьогоднішній день у нас вкрай негативна екологічна ситуація, тому що бачимо, що вода має неприродне забарвлення, – каже Сергій Федорчук. Відповідно до проведених замірів, розчинний кисень у воді становить 2,8 міліграмів на літр при нормі не менше 4. Внаслідок цього ми бачимо загибель водних біоресурсів. І скільки ще буде загиблої риби ми встановлюватимемо за результатами подальшого моніторингу. Якими будуть ці наслідки у подальшому, я ще не готовий сказати, тому що наразі скид не припинився на водоканалі".

Сергій Федорчук. Суспільне Житомир

Суспільне Житомир

Суспільне Житомир

Андрій Нікітін каже, що нині першочергове завдання – запустити насосний агрегат.

"Запуск одного з насосних агрегатів припинить скид стічних вод у річку і дозволить перекачувати їх на очисні споруди каналізації, – каже Андрій Нікітін. – Ми відвезли двигуни насосних агрегатів до спеціальних сушарок. Там протягом доби вони проходили процес висушування. І зараз ми монтуємо перший двигун насосного агрегату №3 для того, щоб сьогодні запустити його в роботу і почати процес перекачки. На підході у нас другий двигун, який плануємо забрати сьогодні (9 серпня – ред.) з міста Бровари, де він також проходить процес сушки. Завтра його будемо вводити в експлуатацію. Так поступово відновимо роботу головної каналізаційної насосної станції Житомира".

Суспільне Житомир

Суспільне Житомир

"Житомирводоканал"

Після запуску хоча б одного насоса, скид забрудненої води до річки припиниться, проте Сергій Федорчук застерігає:

"Від місця скиду і нижче не можна купатися, не можна брати воду для використання і напування тварин, також потрібно обмежити рибальство".

Суспільне Житомир

Суспільне Житомир

Читайте також

  • Ввечері 6 вересня у Житомирі на головній каналізаційній насосній станції сталася аварія.
  • Після аварії у Житомирі щогодини проводять лабораторні дослідження води у Тетереві.