У селищі на Житомирщині відкрили нову амбулаторію

. Суспільне Житомир

У селищі Гришківці Житомирської області відкрили нову амбулаторію, яка обслуговуватиме десять тисяч людей. В закладі працюватиме три лікаря.

Про це Суспільному повідомила голова Гришковецької територіальної громади Ірена Лісова.

За її словами, будівництво амбулаторії коштувало дев'ять мільйонів гривень, з який 10% дала сама громада, а решта грошей – з державного бюджету. Для нового закладу лишилося докупити окремі меблі.

"У амбулаторії знаходиться три лікаря, медичний персонал. Чисельність населення Гришківців – 5 тисяч людей, а громади в цілому – 10 тисяч осіб, тобто всі вони матимуть можливість обслуговуватися у цій будівлі", – розповіла Ірена Лісова.

Ірена Лісова. Суспільне Житомир

Суспільне Житомир

У новій амбулаторії працюватимуть три сімейні лікарі, одразу ж у приміщенні облаштоване і житло для медиків. Лікар Ігор Жук каже, що персонал поки звикає до нових умов.

"Розумієте, ми працювали у таких умовах, що немає з чим порівнювати, – каже Ігор Жук. – Ми, звісно, до цих умов ще не звикли, але обов’язково звикнемо і головне, щоб люди бачили, що громада і держава про них дбає".

Ігор Жук. Суспільне Житомир

До того, як в Гришківцях з'явилася нова амбулаторія, люди ходили до старої, яка була розміщена в приміщенні старої лазні. Відвідувачка Світлана Глибока каже, що часто відвідувала заклад із дитиною. За словами жінки, стіни там були вкриті пліснявою, а влітку та взимку приміщення зберігало однакову температуру – 14 градусів тепла.

Світлана Глибока. Суспільне Житомир

"Умови тут (в новій амбулаторії – ред.) – це вже найвищий рівень. Звісно, у старій амбулаторії умови були просто жахливі, але все рівно там було завжди чисто, акуратно і найголовніше – там було хороше ставлення лікарів до діток, але тут, звісно, набагато краще. У них зараз відкриття, але нас лікар все одно прийняв, послухав, подивився, бо у дитини з вчорашнього дня температура і сказав звертатись у будь-який час", – розповіла Світлана Глибока.

Автор: Дмитро Поліщук

Оператор: Олександр Данилюк