15 травня в селі Зарічани Станишівської громади у таборі "Надія" релігійної місії "Карітас-Спес" відкрили новий інклюзивний спортзал для фізичної реабілітації дітей з інвалідністю. У приміщенні встановили понад 10 тренажерів для розробки різних груп м’язів, суглобів та підвищення рухової активності дитини.
Виконавчий директор "Карітас-Спес Україна" В’ячеслав Гриневич розповів журналістам Суспільного, що нову спортивну залу побудували за 7 місяців. Для зали закупили понад 10 тренажерів для людей з інвалідністю.
Також у будівлі встановили пандуси на входах, облаштували туалетну кімнату, зробили теплу підлогу та систему кондиціонування.
"У нас бракувало цього елементу, де можна було б фізично отримати допомогу, отримати якісь навички. Завдяки підтримці міжнародних партнерів ми маємо змогу бачити прекрасне приміщення, яке гарне не лише зовні, а й всередині, яке буде наповнене дітьми. Так само як і приміщення їдальні. Перебуваючи тут упродовж тижня-двох, можна отримати повноцінний пакет послуг і підтримки. Приміщення повністю пристосовані для людей, які мають інвалідність. Людина, яка перебуває тут, може бути, у певному сенсі, незалежною", — розповів В'ячеслав Гриневич.
Інна Сапіцька розповіла, що у її 12-річного сина Матвія не розгинається одна нога — хлопець має затримку психомоторного розвитку. Дізнавшись про відкриття спортзали із тренажерами для людей з інвалідністю, Інна з сином приїхали, аби випробувати їх.
"Ми чекали, що тут буде цей спортивний зал. У Матвія не розгинається права нога — нам потрібні такі тренажери, щоб розтренувати суглоб, ногу, руку — щоб це все задіяти. Тут і батьків займають. І плюс, що дитина тут постійно чимось зайнята. Не потрібно мамі постійно дитину опікати", — говорить Інна.
Зі слів радниці голови Житомирської ОВА з питань дотримання прав людей з інвалідністю Нелі Ковалюк, разом із експертами з доступності вони надавали рекомендації, як у таборі облаштувати їдальні та туалет для людей з інвалідністю.
"Тут зручно. Всі, хто побував тут на кріслах колісних, на електричних кріслах, це має бути певна специфіка пересування. Тут людям зручно. Тут ми незалежні, і це ознака доступності. Пристосовані рукомийники, немає "тюльпанів", які заважають під’їхати під рукомийники. Ми бачимо тут така гарна неслизька плитка і, що важливо, немає порогів. Тут один з осередків, який дійсно показує інклюзивний простір", — сказала Неля Ковалюк.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp