Перейти до основного змісту

"Разом — до народження первістка": ветеран війни та його дружина у Житомирі готуються до партнерських пологів

Анастасія Корінець та її чоловік Євгеній очікують на первістка. Євгеній, ветеран російсько-української війни, який на фронті втратив ногу, вирішив бути поруч із дружиною на пологах. 14 травня 2025 року пара побувала на лекції у Житомирській міській лікарні №1, де дізнавалася більше про партнерські пологи та знеболення.

Чоловік розповів Суспільному, що захищати Україну від військ РФ пішов у перший день повномасштабного вторгнення. У 2023 році під час боїв під містом Бахмут на Донеччині він втратив ногу. Зараз вперше готується стати татом і планує бути присутнім на пологах, аби підтримати дружину Анастасію.

"Спочатку дружина підтримувала мене, коли я отримав поранення на передовій. Тепер я хочу бути для неї опорою. Сьогодні ми разом прийшли у лікарню, аби дізнатися, як усе відбувається. Адже це наш перший досвід народження дитини", — сказав Євгеній Корінець.

За словами дружини Євгенія Анастасії, вона перебуває на 35 тижні вагітності. Каже, для неї важливо під час лекції дізнатися про анестезію, грудне вигодовування та для себе розвіяти деякі міфи про вагітність.

"Ми прийшли дізнатися про епідуральнуЕпідуральна анестезія – метод медикаментозного знеболення пологів. Знеболювальні ліки вводяться регіонарно (місцево), тому знімають біль лише в певній ділянці тіла, не всмоктуються у кров малюка. Від 60 до 90% жінок у європейських країнах та США обирають цей метод анестезії. І не тільки тоді, коли для цього є медичні покази, а й за власним бажанням. анестезію під час пологів. В інтернеті про це є багато різної інформації, проте довіряти хочеться тільки фахівцям. Хочемо знати правду", — розповіла майбутня мама первістка Анастасія Корінець.
Під час лекції про підготовку до пологів для майбутніх мам і тат, Житомир, 14 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Лікарка-акушер-гінекологиня та інтернка міської лікарні №1 Валерія Тарн розповіла, що підготувала підбірку, за її словами, певних міфів, домислів та народних прикмет, які хоче спростовувати.

"Наприклад, якщо жінка застудила груди, то чи варто їх обкладати теплою капустою. Ще одна прикмета побутує в народі. Мовляв, не можна грудне молоко передавати іншим жінкам, бо, кажуть, так наче можна передати власну душу і прив’язатися до іншої дитини. Але лікарі зараз багато практикують у цьому напрямку. Наприклад, у Львові та Києві створені банки грудного молока. Бо це молоко потрібне тим же недоношеним немовляткам. І саме воно рятує їм життя", — сказала Валерія Тарн.
Валерія Тарн, лікарка-акушер-гінекологиня та інтернка міської лікарні №1, Житомир, 14 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Інша лікарка акушерка-гінекологиня Юлія Цмокалюк розповіла, що під час півторагодинної лекції лікарі, зазвичай, показують майбутнім мамам і татам відео пологів та розповідають, як потрібно підготуватися родині до народження дитини.

"Ми розповідаємо, що саме потрібно взяти в пологове відділення, які речі скласти, які документи не забути. А ще — розповідаємо про партнерські пологи. Адже партнерська підтримка для жінки, яка народжує, дуже важлива. Партнером може бути не тільки чоловік, а й мама чи хтось із близьких або й навіть подруга. Їх присутність під час пологів додає жінці сил, і їй легше пережити цей момент", — розповіла Юлія Цмокалюк.
Юлія Цмокалюк, лікарка акушерка-гінекологиня міської лікарні №1, 14 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Під час лекції про підготовку до пологів для майбутніх мам і тат, Житомир, 14 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

За словами завідувачки пологового відділення міської лікарні Світлана Данилюк, партнерські пологи стають у Житомирі дедалі популярнішими, адже вони допомагають жінкам почуватися безпечніше та знижують рівень тривожності.

Світлана Данилюк, завідувачка пологового відділення Житомирської міськлікарні №1, Житомир, 14 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Раніше Суспільне розповідало, що житомирянин, учасник бойових дій Євгеній Корінець — у складі збірної збірної України з волейболу сидячи, яка у Паралімпіаді - 2024 у Парижі посіла 7 місце.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції