У Запоріжжі в рамках програми “Check-up” усі діти можуть пройти безоплатне комплексне медичне обстеження. Аби уникнути черг та масового скупчення, в амбулаторіях формуватимуть списки пацієнтів та запрошуватимуть на огляд. Якщо ж батьки не хочуть чекати, можуть самостійно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря.
Що передбачає медогляд та чим відрізняється від обов'язкового щорічного перед початком нового навчального року – дізнавалося Суспільне.
“Check-up” – обстеження, яке дає можливість усім дітям до 18 років безоплатно пройти комплексний медогляд. Воно доповнює щорічне перед початком навчального року, коли діти, залежно від віку, проходять певних лікарів. Оскільки за результатами 2024 року здоров'я дітей у Запоріжжі погіршилося, в місті й запровадили новий проєкт. Головне – своєчасно діагностувати захворювання та почати лікування, зазначає заступниця директора департаменту охорони здоров’я Ольга Колесник:
"З огляду на виклики теперішнього часу є тенденція до розвитку проблем із порушенням постави, ліпідного обміну або розвитку цукрового діабету, порушення зору. А також у зв'язку з бойовими діями діти піддаються стресу. Тому виникла ідея перевірити усіх дітей, не чекати конкретного віку, а перевірити максимально всіх, щоб своєчасно почати розв'язувати проблему".
Зокрема, діти проходитимуть скринінгове обстеження на сколіоз, цукровий діабет, перевірятимуть зір і психічне здоров'я, зазначає Ольга Колесник:
"Алгоритми скринінгу не просто вигадані, вони згідно чинного законодавства, діючих протоколів, наказів Міністерства охорони здоров'я, постанов. Просто вони зроблені локально, підлаштовані під наше місто, під наші можливості".
Якщо під час обстеження в дитини виявлять якусь патологію, то направлять до вузькопрофільного спеціаліста, зазначає Ольга Колесник:
"Дообстеження дитини відбувається вже на вторинній ланці – це п'ята дитяча лікарня. Її підрозділи є в Хортицькому, Вознесенівському, Комунарівському, Шевченківському районах. І там вузькі спеціалісти по конкретних днях консультують дітей. За електронним направленням обстеження безкоштовні. Пацієнт, маючи таке направлення, записується на прийом через Хелсі або через реєстратуру".
Після огляду вузькопрофільний спеціаліст надає висновок, який треба принести педіатру чи сімейному лікарю, говорить завідувачка амбулаторії №7 Оксана Андрєєва:
"Повинен з нами бути зворотний зв'язок. Тобто підтверджена чи не підтверджена патологія. Якщо патологія не підтверджена, ми собі відмічаємо, що він здоровий, якщо підтверджена, то ми за ним далі спостерігаємо".
Довідку, яку нададуть про стан здоров'я дитини під час Сheck-up, можна буде подавати й до освітнього закладу, зазначила Ольга Колесник.
Раніше Суспільне повідомляло, що з 24 лютого в Запоріжжі стартувала програма "Check-up. Здоров'я дітей". ЇЇ мета – не тільки діагностувати захворювання, а й вчасно почати його лікування.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube