Загальний розмір державної допомоги при народженні дитини нині становить 41 280 гривень.Така сума залишається незмінною з 2014 року і виплачується батькам протягом 36 місяців від народження дитини.
Кореспонденти Суспільного Запоріжжя з'ясовували на що вистачає щомісячної державної допомоги.
Запоріжанка Марина Онишко нині офіційно в декреті. Розповідає, державну допомогу по догляду за дитиною оформила одразу після народження сина:
"Перша виплата була одноразова і вона була десь близько 11 тисяч. Цих грошей вистачило на те, щоб купити ліжечко і пеленальний столик. Ну і все... Зараз я кожного місяця отримую 860 грн", — розповіла жінка.
Щомісяця для малюка необхідно купувати їжу, памперси та серветки. Тож разом з кореспондентами Суспільного Марина придбала у магазині продукти на тиждень: крупи, два десятки яєць, курячий фарш, рибу хек, дві пляшки молока, пачку кисломолочного домашнього сиру, чотири дитячих сирки та два батончики.
Додатково запоріжанка взяла: упаковку вологих серветок за 29,90 грн та 3 упаковки памперсів, по 289 грн. Загалом сума на касі сягнула майже 2 тисяч гривень:
"Сума вийшла 1977 гривень. Ну, як виходить, 860 гривень, які виплачує держава не вистачає навіть закупитися на один тиждень, не те, щоб на 30 днів", — підсумувала Марина Онишко.
Як здійснюються виплати
У листопаді минулого року, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про збільшення суми допомоги батькам при народженні дитини до 260 тисяч гривень. Проте, документ й досі перебуває на розгляді. А поки, батьки отримують допомогу в розмірі 41 тисячі 280 гривень: першу виплату сумою понад 10 тисяч гривень, а решту по 860 грн 36 місяців.
Начальниця відділу прийому громадян Шевченківського районного управління соцпідтримки населення Ірина Даценко каже, що допомогу можна оформити онлайн або офлайн: через портал "Дія" чи кабінет електронних послуг Мінсоцполітики, або ж у ЦНАПі.
"Можуть скористатися комплексною послугою єМалятко на порталі “Дія”. На це у батьків є 30 днів з моменту народження дитини. Потрібно, щоб у родини був номер медичного висновку та електронний підпис. Або, якщо через ЦНАП, то беруть оригінали паспорту, ідентифікаційний код. І обов'язково особовий рахунок, соціальну картку відкриту в уповноваженому банку",— зауважила посадовиця.
Нагадаємо, у Запоріжжі підвищують вартість проїзду в громадському транспорті.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube