Перейти до основного змісту

"Будемо робити все можливе, щоб зберегти життя": як почувається лебідь, якого врятували у селі Михайлівка на Запоріжжі

У селі Михайлівка Запорізької області місцеві жителі разом із рятувальниками визволили пораненого лебедя, який примерз до крижаного ставка, де згодом на нього напали собаки. Нині птах у важкому стані знаходиться в одній з ветеринарних клінік Запоріжжя.

Які прогнози дають пернатому пацієнту — дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Ветеринар Андрій Пономаренко каже: ймовірно, птах вже тривалий час хворів. І саме через знесилення не зміг покинути замерзаючу водойму.

Андрій Пономаренко, ветеринарний лікар. Суспільне Запоріжжя
"Наша задача — розібратись, чому лебідь замерз у льоді. Скоріш за все це вже була якась інфекція у нього, чи грибкове ураження. Тому він не зміг вчасно полетіти. І через це на нього ще й напали дикі тварини".
Лікарі надають допомогу лебідю. Суспільне Запоріжжя

Вже п'ять днів знесилений та з прокушеним крилом лебедь перебуває під постійним наглядом ветеринарів, говорить лікар:

Врятований лебідь у ветклініці. Суспільне Запоріжжя
"В нас є втрата ваги, в нас є ще зневоднення. Стан у нас доволі критичний. Ми нічого не можемо їсти самостійно, поки що годування проходить через зонд. Та, в принципі, будемо робити все можливе, щоб зберегти життя".
Врятований лебідь у ветклініці. Суспільне Запоріжжя

Лебідь в практиці Андрія — перший. І в цілому порятунком цих птахів займається не багато спеціалістів по країні, зазначає чоловік:

Лікарі надають допомогу лебідю. Суспільне Запоріжжя
"Досить часто до нас привозять і військові, і люди і диких тварин, і свійських тварин, і птахи досить часто теж зустрічаються. То якусь сову, то ворону, навіть орла приносили. Єноти ходять до нас. Був нещодавно випадок, військові на трасі знайшли косулю. І ми лікували та рятували косулю".
Врятований лебідь у ветклініці. Суспільне Запоріжжя

Нині ж уся допомога птаху надається безоплатно. Та він потребує більш детального і дороговартісного обстеження. Заради цього — аналізи відправлять колегам-ветеринарам у Київ, говорить Андрій. Та запевняє: при належному догляді і лікуванні, лебідь зможе відновитися вже за один-три місяці.

Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube

Топ дня
Вибір редакції