У Запорізькій області діє мобільна амбулаторія та вакцинальний пункт від обласного центру контролю та профілактики хвороб. У ньому кожен, хто цього потребує, може безоплатно зробити щеплення, а також тести на ВІЛ, гепатити та туберкульоз.
Як діє мобільний пункт — бачили кореспонденти Суспільного.
Пересувна мобільна амбулаторія та вакцинальний пункт діють у Запорізькій області з лютого. Під час виїздів спеціалістів у віддалені громади, жителі регіону можуть безоплатно зробити щеплення, тести на ВІЛ, гепатити, туберкульоз:
"Це проєкт — пересувна мобільна амбулаторія, у якій проводиться тестування на туберкульоз, ВІЛ, гепатити. Ця мобільна амбулаторія працює в найвіддаленіших населених пунктах у яких у мешканців немає або обмежена можливість доступу до лабораторної ланки. Це автобуси, у яких проводиться вимір тиску, рівня цукру і безпосередньо вакцинація для дорослих та дітей", — розповів генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб Тарас Тищенко.
Автобуси мобільної амбулаторії пристосовані не лише для безпосередньої медичної роботи, а й усім необхідним для того, аби надавати допомогу людям з інвалідністю, зазначив Тарас Тищенко:
"Автобуси пристосовані для надання медичних послуг. Він має підйомник, обладнання для роботи з маломобільними або інвалідами. Вони забезпечені холодовими елементами, водою, дезінфікуючими засобами, засобами індивідуального захисту і всім тим, що потрібно для або вакцинації або проведення скринінгу".
За один виїзд до пересувної лабораторії може звернутися до 70 людей, нині ж така амбулаторія приїхала до своєї четвертої громади, розповіла лікар-епідеміолог Запорізького ЦКПХ Надія Юрцева:
"Зараз в нас процес максимально оптимізований і на 1 людину йде від п'яти до семи хвилин. Це з передтестовою консультацією та після тестовим інформуванням пацієнтів. На одній локації ми перебуваємо продовж дня".
У пересувній лабораторії — три людини: лікар-епідеміолог, медична сестра та соціальний працівник, зазначила Надія Юрцева:
"Вас зустрічає соціальний працівник, який проводить передтестове консультування і скринінгове анкетування на туберкульоз. У другій кімнаті вас чекає медична сестра, яка проводить тестування швидкими скринінговими тестами і результат безпосередньо ви можете дізнатися на місці вже через 15 хвилин. На відвідування першої та другої локації йде приблизно п'ять-сім хвилин".
Окрім безпосередньо тестування на захворювання та медичної консультації, у пересувній амбулаторії можна зробити щеплення від дифтерії, поліомієліту, кору та паротиту:
"Проводиться реєстрація. Сидить людина і медичний працівник, тут вони реєструються. Безпосередньо тут проводиться вакцинація. Тут є термоконтейнер з вакцинами, коробка для утилізації і все інше, що має бути", — розповіла завідувачка відділення імунопрофілактики Марина Колерова.
За увесь час роботи лабораторії за її послугами звернулися близько 200 жителів області. Лариса, жителька Люцерни, одна з них:
"Я приїхала, я з Люцерни, і я спеціально приїхала на вакцинацію. Прийшли вакцинуватися від правця. Нема нічого, у нас закрили фельдшерський пункт, немає нічого".
За словами Тараса Тищенка, така мобільна лабораторія — чи не єдине місце, де можна зробити тести на ВІЛ у віддалених громадах області. Про нові виїзди у громади Запорізькій обласний центр контролю та профілактики хвороб повідомляє на офіційному сайті та на сторінках соцмереж. Зокрема, найближча виїзна сесія запланована на 25 лютого 2025 року в Запоріжжі.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube