У Запоріжжі відкрили третє протирадіаційне підземне укриття, яке функціонуватиме як школа. В ньому навчатимуться учні запорізького "Січового колегіуму" та оріхівського "Сузір'я".
На відкритті підземної школи побували кореспонденти Суспільного.
Укриття має 14 класних кімнат, медичний кабінет та буфет. Освітній заклад буде розрахований на позмінне навчання тисячі учнів, розповіла директорка Запорізької спеціалізованої школи-інтернату "Січовий колегіум" Валентина Єршова:
"Поки ще мова йде про те, що 5-11 класи навчатися в підземній школі. Проживання — нині це трошки небезпечно, тому оцей момент ще не передбачений. Але, думаю, що держава обов'язково продумає щось для того, щоб талановиті діти, можливо, могли десь і проживати і навчатися", — зазначила жінка.
"Січовий колегіум" — спеціалізований освітній заклад, на базі якого навчаються діти із Хортицького району Запоріжжя, тому місцева влада організувала для учнів підвіз автобусом до підземної школи, додала Валентина Єршова.
"Ми зараз це в тестовому варіанті випробовуємо, цей момент, адже одного автобуса звичайно не вистачає для того, щоб всіх дітей привезти".
Також у підземній школі навчатимуться учні загальноосвітньої школи "Сузір'я" із прифронтового Оріхова. Будівлю навчального закладу знищено російськими обстрілами, а дітям немає де навчатись, розповіла вчителька школи Ольга Соловей:
"Шукали можливості щоб діти мали спілкувалися, але це було дуже мало і нам не вистачало приміщення. Приходили в укриття і запрошували туди дітей на розвиткові заняття. Щасливі бути в цьому закладі, бо маємо змогу очно зустрічатися з дітьми. "Січовий колегіум", вони тут основні, а ми гості. Тому у нас є тільки дві кімнатки", — розповіла жінка.
Загалом будівництво освітнього простору тривало близько пів року. Фінансування здійснювалось коштом державної субвенції та обласного бюджету, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.
"Де-юре це протирадіаційне укриття, в якому тимчасово розміщуємо школу. І це той критерій, якій доведено до всіх директорів. Наша позиція, є абсолютно остаточною. Ми маємо надати можливість мешканцям укриватися під час повітряних тривог", — зазначив він.
Також на урочистому відкритті підземної школи були присутніми американський історик та письменник Тімоті Снайдер й віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Більше про будівництво підземної школи для "Січового колегіуму"
10 травня 2024 року комунальне підприємство "Місцеві дороги Запорізької області" оголосило тендер на платформі Prozorro щодо будівництва підземного протирадіаційного укриття для Запорізької школи-інтернату "Січовий колегіум". Очікувана вартість закупівлю становила понад 112 мільйонів гривень.
29 травня 2024 року за відповідним тендером відбувся аукціон. На торги зареєструвалась лише одна компанія:
- Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Компанія Позитив" з пропозицією у 112 мільйонів 600 тисяч 98 гривень.
31 травня 2024 року, замовник обрав переможцем "Компанія Позитив", яка запропонувала 112 мільйонів 600 тисяч 98 гривень. Пізніше ця ж компанія виграє тендер на будівництво ще однієї підземної школи у Біленьківській громаді Запорізької області.
Підземні школи в Запоріжжі та області: що відомо
У квітні 2024 року голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що у Запорізькій області планують побудувати десять підземних шкіл. У червні в Запоріжжі почали будівництво першої в області та місті підземної школи, яка буде частиною "Січового колегіуму". Відкрити її мають у IV кварталі 2024 року. Ще одну підземну школу будують на базі 88 школи, що в Комунарському районі Запоріжжя. ЇЇ планують відкрити восени. Третю підземну школу зводять на базі Запорізької гімназії № 107, що у Південному мікрорайоні міста. Будівництво планують завершити до кінця листопада цього року. Четверту будують на базі колегіуму "Елінт". Одну підземну школу будують у Кушугумській громаді, ще одну — у Широківській.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube